Apple вибачилася за рекламу iPad "Crush" після негативної реакції

Предстаники світової компанії Apple вибачилися після того, як реклама iPad останньої версії викликала обурення людей через те, що показала, як промисловий прес розчавлює предмети, пов’язані з людською творчістю, що розлютило художників.

Користувачі соціальних мереж відразу ж розкритикували спотворну рекламу компанії Apple iPad “Crush” , яку розмістив на X генеральний директор Тім Кук, як болісно глуху в той час, коли творча спільнота стурбована своїм майбутнім з появою генеративного ШІ.

«Креативність закладена в нашій ДНК в Apple, і для нас неймовірно важливо розробляти продукти, які розширюють можливості творчих людей у всьому світі», — сказав віце-президент Apple з маркетингу Тор Майхрен в інтерв’ю Ad Age.

«Наша мета — завжди відзначати безліч способів, якими користувачі виражають себе та втілюють свої ідеї в життя за допомогою iPad. Ми не влучили в ціль з цим відео, і нам шкода».

Також компанія Apple заявила, що не транслюватиме рекламу на телебаченні, як планувалося.

У хвилинній рекламі під назвою «Crush» на пісню «All I ever need is you» Сонні та Шер купа творчих артефактів, включаючи гітару, піаніно та банки з фарбою, вибухає під тиском преси Apple.

«Руйнування людського досвіду. Люб’язно надано Кремнієвою долиною», — написав актор Г’ю Грант на каналі X у відповідь на твіт Тіма Кука.

Голлівудський режисер Рід Морано закликав генеральний директор Apple Тіма Кука «читати кімнату», назвавши рекламу «психотичною».

Нагадаємо, що ганеьна реклама iPad “Crush” посилалася на вірусні відео TikTok із промисловими пресами та іншими машинами, які дивляться мільйони на платформі.

Багато критиків заявили, що реклама зраджує культовий рекламний ролик Apple 1984 року, який запустив перший комп’ютер Mac і зображував компанію як бунтаря, що метає молот проти монолітного старшого брата.

Реклама з’явилася в той час, коли творець ChatGPT і Dall-E OpenAI, а також інші гіганти штучного інтелекту зіткнулися з судовими позовами від художників і видавців, які заявляють, що їхній матеріал використовувався для навчання моделей штучного інтелекту без дозволу.