Ексзаступника голови МОЗ та ще 10 лікарів затримали за підозрою у незаконному вилученні органів людей

Ексзаступника міністра МОЗ України та колишнього лікаря-трансплантолога «Волинської обласної клінічної лікарні» Михайла Загрійчука та ще 10 лікарів затримали за підозрою у порушенні закону про трансплантацію органів людини. За даними слідства,  вказані особи організували схеми «незаконного вилучення анатомічних матеріалів у людей, які перебувають у безпорадному стані та іншій залежності від правопорушників, з метою їх подальшої трансплантації».

https://regionews.ua/ukr/news/ukraine/1718356000-ekszastupnika-golovi-moz-ta-10-medikiv-pidozryuyut-v-nezakonnomu-viluchenni-organiv-dlya-peresadki-zmi

 

Михайло Загрійчук був заступником міністерки Зоряни Скалецької. Зараз він працює заввідділом трансплантації та хірургії органів черевної порожнини в Інституті серця, який очолює Борис Тодуров.

Його спільникам нібито є лікарі ДУ «Інститут серця МОЗ України», КП «Волинська обласна клінічна лікарня» та КНП «Центральна міська клінічна лікарня» міста Києва.

Відкрито кримінальне провадження за ч.1,2 ст.255, ч.5 ст.143, та ч.3 ст.362 КК України (порушення встановленого законом порядку трансплантації анатомічних матеріалів людини, створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній та несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї). Усім одинадцятьом учасникам організації оголошено підозру. Але вже продані органи не повернути.