Журналісти "Української Правди" отримали листи з погрозами

Иногда умение вовремя закрыть рот спасает жизни“: журналісти та співробітники видання “Українська Правда” отримали листи з погрозами від скандального Олександра Слобоженкого. І знову спроби залякування журналістів. Добре, що хоч в труси не лізуть, як це було з журналістами Bihus.Info 🤬

Журналісти "Української Правди" отримали листи з погрозами
Журналісти “Української Правди” отримали листи з погрозами

Журналісти видання  “Української Правди” отримали листи від адресата, який представився Олександром Слобоженком — фігурантом нещодавнього розслідування редакції “Непридатні”.

Спочатку лист отримав керівник відділу розслідувань УП Михайло Ткач. На наступний день після цього в акаунт Михайла у Monobank намагалися зайти сторонні особи. А ще через 2 дні – 13 травня — щонайменше 10 співробітників “Української правди” отримали листи з погрозами:

Я уже писал об этом Ткачу, но видимо до него не дошло, сделаю попытку донести мысль в последний раз. Иногда умение вовремя закрыть рот спасает жизни. Мое предложение закрыть вопрос миром в силе, я жду ответ. С.

Редакція “Української правди” розцінює це, як спробу впливу та залякування Михайла Ткача й інших співробітників.

Заява редакції “Української правди” щодо погроз на адресу Михайла Ткача

10 травня в одному з месенджерів керівник відділу розслідувань УП Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком (героєм нещодавного розслідування “Непридатні”), з пропозицією “укласти мирову” за грошову винагороду. Текст повідомлення закінчується словами “Не советую тянуть с ответом. Воевать я тоже умею”. 

11 травня протягом дня була низка безуспішних спроб входу в аккаунт Монобанка Михайла з боку сторонніх осіб. 

Журналіст почав отримувати десятки дзвінків з невідомих номерів та смс з кодами авторизації з банківських та кредитних установ. 

13 травня на електронні пошти мінімум 10 співробітникам онлайн-видання надійшли листи з погрозами: 

“Я уже писал об этом Ткачу, но видимо до него не дошло, сделаю попытку донести мысль в последний раз. Иногда умение вовремя закрыть рот спасает жизни. Мое предложение закрыть вопрос миром в силе, я жду ответ. С.”

Примітно, що повідомлення однакового змісту надіслали не лише на редакційні, а й на особисті електронні адреси журналістів УП. У тому числі й на такі, що давно не використовуються.

Ми розцінюємо ці дії як спробу впливу та залякування як Михайла Ткача, так і інших співробітників “Української правди”.

Редакція звертається до правоохоронних органів із заявою про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності і просить встановити особу відправника цих листів.