Заступник генерального прокурора України Дмитро Вербицький мешкає у будинку за пів мільйона доларів, купленому вшестеро дешевше, йдеться про двоповерховий таунхаус площею 155 квадратних метрів в елітному котеджному містечку “Коник” в Києві.

https://www.radiosvoboda.org/a/skhemy-zastupnyk-henprokurora-verbytskyy-budynok-za-pivmilyona-dolariv/32936698.html

Як з’ясували журналісти “Схеми”, заступник генпрокурора Дмитро Вербицький живе в будинку, який його племінник придбав за довіреністю від одеського бізнесмена за понад два мільйони гривень, що відповідно до ринкових цін є заниженою у шість разів вартістю. В оголошеннях ціна подібного будинку — близько 470 тисяч доларів (понад 18,5 млн гривень).

Заступник генпрокурора Дмитро Вербицький мешкає у будинку за пів мільйона доларів, купленому вшестеро дешевше

Власник таунхаусу — бізнесмен Віктор Павільч з Одещини, де раніше Вербицький працював заступником прокурора області. Як встановили “Схеми”, 26 жовтня 2023 року Павільч видав племіннику Вербицького Євгенію довіреність на представництво інтересів, а вже наступного дня, 27 жовтня, Євгеній Вербицький оформив право власності на таунхаус разом із землею на ім’я Павільча.

Заступник генпрокурора Дмитро Вербицький мешкає у будинку за пів мільйона доларів, купленому вшестеро дешевше

На підписанні угоди був присутній і сам Дмитро Вербицький, про що свідчать записи з камер спостереження котеджного містечка за той день, отримані від джерел “Схем”.

Вербицький на запитання про занижену ціну на таунхаус заявив, що йому відома “лише вартість, яка була зазначена у договорі“.

Раніше ДБР відкрило кримінальне провадження щодо компанії-забудовника котеджного містечка “Коник“, в якому процесуальне керівництво здійснює ОГП, де заступником голови є Вербицький. Але нині активних дій по цьому провадженню немає, арешти на майно забудовника зняті.

 

На уточнення, чи не вважає він можливим ухиленням від сплати податків купівлю його племінником нерухомості, вшестеро дешевше ринкової вартості, Вербицький відповів, що “зазначений будинок має ряд недоліків і потребує додаткових фінансових вкладень“.

Свою присутність в день укладання угоди Вербицький пояснив тим, що син власника будинку Віктора Павільча — Максим, з яким він знайомий “зі студентських років”, попросив, щоб він “особисто приїхав та подивився, чи вірно все зроблено, а саме, чи усі документи видано”.