фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, розповів в інтерв’ю американському журналу Foreign Policy про те, що російські удари пошкодили половину енергетичних потужностей України.

«Російські балістичні ракети є справжнім бічем цієї війни. Останнім часом вони використовувалися в основному для руйнування нашої енергетичної системи. Я насмілюся сказати, що якби інша країна постраждала від такого масштабу енергетичних руйнувань, то вона мала б набагато, набагато гірший вигляд, ніж Україна… Половина нашої енергетичної системи пошкоджена, а ми все ще маємо керувати країною, вести військові дії та збирати підтримку всього світу», – сказав Дмитро Кулеба.

 

Керівник МЗС Кулеба додав, що Україні необхідні системи протиповітряної оборони. Він закликав партнерів розробляти необхідні стратегії для допомоги Україні.

«Кожна російська ракета, яка влучає в український енергетичний об’єкт, позбавляє українців електроенергії. Якщо вона вбиває мирних жителів, то через те, що хтось не поставив систему ППО чи перехоплювач, щоб допомогти Україні уникнути цього», — наголосив Дмитро Кулеба.