За словами журналістів «Слідство.Інфо», цю інформацію їм підтвердили в офісі генерального прокурора, за їх словами вони добре знали правопорушення Іллі Вітюка,  а також колишній керівник департаменту розслідувань злочинів Майдану Сергій Горбатюк.

«На одному з відео на 3 хвилині 10 секунд зі сторони «Беркуту», а саме на розі вулиць Банкова та Інститутська, з’являється чоловік у цивільному одязі і темній шапці. Він знімає на свій телефон, як працівники спецпідрозділу «Беркут» стріляють у мітингувальників», — йдеться у матеріалі.

Водночас, екскерівник Департаменту розслідувань злочинів, вчинених під час Майдану Сергій Горбатюк назвав прізвище працівника Спецслужби — ним виявився Ілля Вітюк, який на той час був оперативним співробітником СБУ.

 

Тобто, президент Зеленський до лав СБУ збирав колишніх антимайданівців та поплічників біглого Януковича.

Очільник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у 2014 році знімав, як «Беркут» розстрілював протестувальників на Майдані — «Слідство.Інфо»

Також Сергій Горбатюк додав, що зняте Вітюком оперативне відео той не надав, оскільки телефон, за його словами, у нього вкрали у спортзалі, а відео з Інститутської він видалив ще до цього. Не впізнав нинішній генерал і жодного з тих, хто стріляв в учасників Майдану.

Прикметним є той факт, що допитали Вітюка лише у 2019 році, адже його особу довго не могли встановити, а сам він за всі ці роки до слідчих не звернувся, хоча й мав це зробити.

Журналісти «Слідства.Інфо» звернулися із запитом до СБУ щодо участі Вітюка в подіях під час Майдану.

Раніше журналісти видання дослідили статки дружини та матері Іллі Вітюка та виявили, що його родина володіє нерухомістю щонайменше на 25,5 млн грн за ринковою вартістю.

Напередодні публікації розслідування, 1 квітня, у супермаркеті в Оболонському районі Києва до журналіста «Слідства.Інфо» Євгенія Шульгата підійшли співробітники Солом’янського ТЦК та намагалися вручити йому повістку.

Вказівки працівникам ТЦК, згідно із записами камер спостереження, давав співробітник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Це саме той департамент СБУ, який очолює Вітюк.