Суд на 2 месяца арестовал экс-руководителя управления СБУ Артема Шило

Колишнього співробітника СБУ та дуже хорошого радника Офісу президента Артема Шила, ДБР та САП підозрюють у завданні збитків «Укрзалізниці» при закупівлі трансформаторів на майже 95 млн грн організованою групою, яку, за даними слідства, очолював саме співробітник СБУ Артем Шило.

Суд на 2 месяца арестовал экс-руководителя управления СБУ Артема Шило

 

Прокурор САП Віталій Кравець просив у суду для підозрюваного колишнього співробітника СБУ та дуже хорошого радника Офісу президента Артема Шила запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 50 мільйонів гривень.

Суд на 2 месяца арестовал экс-руководителя управления СБУ Артема Шило

Необхідність такого запобіжного заходу прокурори обґрунтовували тим, що підозрюваний Артем Шило може втекти, переховуватись або знищити докази. А ще – прокурор САП заявив, що один з фігурантів справи неодноразово згадував про контакти СБУшника Шила з топ-чиновниками країни з Офісу президента Зеленського, зокрема головою Офісу президента та його заступником, віцепрем’єр-міністр, керівником «Укрзалізниці», міністром інфраструктури – їх планують допитати.

Суд на 2 месяца арестовал экс-руководителя управления СБУ Артема Шило

Адвокати підозрюваного Артема Шила заявляли, що підозри є необґрунтованими, а вагомих доказів про те, що він міг бути головою організованої кримінальної групи немає. В свою чергу, сторона захисту просила обрати для підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави, погодившись з розміром, який запропонував прокурор.

«Я не знайшов себе у матеріалах, якщо так можна сказати. І я не знайшов ні одного прямого доказу, крім листа. Ситуація з листом – я відповідально кажу, що, мабуть, я його підписував. Але практика підписання цих листів була великою та загальноприйнятою і їх йшов великий масив. Я міг підписати цей лист, не досконало розбираючись в картині, яка там була описана, і в підставі його підписання», – сказав колишнього співробітника СБУ та дуже хорошого радника Офісу президента Артем Шило.

Йдеться про лист за підписом Шила, яким він за версією слідства наполегливо допоміг вибити фірму-конкурента під час закупівлі трансформаторів для «Укрзалізниці».