СТЕЖКА СБУ / ПЛІВКИ МЕДВЕДЧУКА / КОРУПЦІЯ ЯНУКОВИЧА / ПОРОШЕНКО та ЗЕЛЕНСЬКИЙ - БІГУС | ДИВИСЬ

Денис Бігус – новий герой авторського проекту Романа Кравця “ДИВІСЬ”. Bihus.Info – один із найавторитетніших проектів журналістських розслідувань в Україні. Його команда робила низку розслідувань про корупцію в оточенні Порошенка, публікувала скандальні “плівки” Медведчука, видавала матеріали щодо збагачення народних депутатів та бізнес-інтересів керівництва ОПУ.

Вже більше місяця українська медіаспільнота приходить до тями після скандалу, який стався з командою проекту. 16 січня у мережі з’явилося відео, на якому показано, як співробітники редакції журналістських розслідувань спочатку обговорюють телефоном купівлю наркотичних речовин, а потім вживають їх під час новорічного корпоративу. Керівник та головний редактор проекту Денис Бігус одразу ж записав відеозвернення, де розповів, що за його колективом стежили та прослуховували телефонні розмови.

У зверненні Бігус зазначив, що всі, хто був на відео, звільнені, а інші працівники Bihus.Info здадуть тести на вживання наркотиків. За кілька тижнів команда Bihus.Info підготувала велике розслідування, де показали, як насправді працівники СБУ проводили свою ганебну операцію.

Служба безпеки залучила 30 співробітників Департаменту захисту національної державності для фіксування тимбілдингу та новорічного корпоративу редакції Бігуса в одному із готельних комплексів на Київщині. У відео журналісти назвали імена, посади та показали особи всіх тих, хто стежив за членами редакції. Напередодні виходу розслідування Bihus.Info Володимир Зеленський звільнив керівника Департаменту захисту нацдержавності СБУ Романа Семенченка.

А після публікації журналістів Служба безпеки повідомила, що працівників, яких показала команда Bihus.Info, відправили в зону бойових дій. На прес-конференції 25 лютого Володимир Зеленський заявив, що йому все одно, хто міг бути замовником незаконного стеження за журналістами Bihus.Info, оскільки керівника департаменту СБУ вже звільнено, і далі “слідство розбереться”. – Протокольно-загальна відповідь, яка зводиться до виконавців.

На мою думку, найцікавіше – це саме хтось був замовником, як це планувалося, в чому цей план полягав і на що розраховували. Тому що виконання ми бачили й так у щохвилинному розкадруванні, — прокоментував цю заяву президента Денис Бігус. В інтерв’ю “Українській правді” він докладно розповідає, як СБУ стежила за його редакцією, скільки це тривало і що відбувається після публікації операції “Сором” – так команда Bihus.info назвала своє розслідування про стеження СБУ.

У ході розмови Бігус також каже про свою участь у захисті держави. І, звичайно, відповідає на питання про стан корупції в Україні.