СБУ використовує морські дрони «Sea Baby» як багатоцільову платформу і готує нові сюрпризи ворогу – Василь Малюк

Служба безпеки України використовує морські дрони «Sea Baby» як багатоцільову платформу і готує з їх допомогою нові сюрпризи ворогу у 2024 році.

Про це Голова СБУ Василь Малюк повідомив під час форуму «Україна. Рік 2024».

«СБУ сьогодні працює і в повітрі, і в морі, і на лінії фронту, і в тилу ворога – на тимчасово окупованих територіях та вглибині рф. Нами було створено декілька цікавих нових розробок, а саме 2 надводних дрони. Один із них «Sea Baby» – це наш флагман. По суті, це багатоцільова платформа. І наразі ми її використовуємо не лише в режимі камікадзе, а й для дистанційного мінування, і для інших заходів, але не буду забігати вперед і розкривати наші задуми ворогу», – повідомив Василь Малюк.

Він розповів, що морські дрони СБУ вразили вже 11 кораблів Чорноморського флоту росії. Причому частина з них – це безповоротна втрата, а на відновлення інших може знадобитися тривалий термін.

Також Василь Малюк зазначив, що двічі вражений Службою безпеки Кримський міст досі не відновлений ворогом повноцінно, тож не використовується для військової логістики та переміщення озброєння.

Водночас свою роботу повітряними безпілотниками СБУ розділила на кілька зон, починаючи від лінії фронту і вглиб території рф понад 120 км.

До трофеїв спецслужби за цим напрямом Василь Малюк відніс повністю знищені за рік 516 ворожих танків, комплекси ППО «Тріумф», нафтопереробні потужності та інші військові обʼєкти й підприємства, що забезпечують російський ВПК.

«Це цілком законні наші цілі», – наголосив Голова СБУ.