Національний банк України вносить зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці. Таким чином, майже всі державні органи отримають доступ до номерів банківських карток. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Тобто, ми так розуміємо і ситуація з витоком даних пересічних громадян нашої держави показує, що шахраї та шахрайські кол-центри тепер отримують повний доступ до даних.

Але Нацбанк повідомляє:

Зміни пов’язані з необхідністю приведення  Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у відповідність до статей 62, 62.2 Закону України “Про банки і банківську діяльність” та удосконалення порядку розкриття інформації, яка становить банківську таємницю, Національному банку України“, — пояснили в НБУ.

Таким чином, у зв’язку з цим передбачається: 

  • розширити перелік інформації, що містить банківську таємницю і розкривається за запитами уповноважених держорганів;
  • уточнити типи інформації, яка становить банківську таємницю, і яку НБУ може передавати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
  • уточнити види перевірок, що здійснює НБУ, під час яких банки мають надавати документи і їх копії, які містять інформацію з банківською таємницею.

Держоргани матимуть доступ до номерів банківських карток українців, — Нацбанк

фото банківських карток: https://ua.korrespondent.net/