На Одещині мобілізували інваліда-епілептика, який помер у перший день служби — Лубінець

Мобілізований Одеської ТЦК чоловік з інвалідністю, захмарення епілепсія, помер у перший же день служби в ЗСУ. За даними омбудсмена Дмитра Лубінця, чоловіка мобілізував в скандальній одеський ТЦК, під час мобілізація представники ТЦК порушили усі пункти чинного законодавства, що стосуються мобілізації. Що чекає українських чоловіків після підписання Президентом Зеленським нового закону про жорстку мобілізацію можете уявити самі, якщо вийде.

Під час моніторингу інтернет-мережі виявив інформацію про мобілізацію ТЦК Одеської області громадянина України, який мав інвалідність, хворів на епілепсію та помер у військовій частині в перший же день служби“, – омбудсмен Дмитро Лубінець

Як з’ясувалось, у чоловіка була епілепсія, служити в лавах ЗСУ він не міг, але це не завадило представникам ТЦК захопити його на вулиці, притягнути на ВЛК, а вже лікарі які давали свого часу присяга ГІППОКРАТА проводили комісію, та видали висновок, що він може служити.

І це не поодинокі випадки. І таке нас чекає постійно. Правоохоронці, як і завжди, вже відзвітували всій країні, що вони досудове розслідування, але ми з вами пам’ятаємо та знаємо, що такі справи правоохоронці спускають на гальма та до логічного кінця не доводять. Мабуть, Не На Часі.

Декілька днів потому, Верховна Рада України (ВРУ) проголосувала за новий жорсткий законопроєкт про жорстку мобілізацію в Україні, омбудсмен Дмитро Лубінець наголосив про те, що закон в чинній редакції є антиконституційним та запропонував поправки на дев’яти аркушах, але його, омбудсмена, та його поправки, депутати ВРУ послали за “руським кораблем“.

Зауваження Лубінця до закону про мобілізацію

У цілому я, як Омбудсман України, погоджуюся з тим, що нашій державі варто нормативно вдосконалити питання, які стосуються мобілізаційної підготовки та самої мобілізації. Однак це має відповідати нормам Конституції України та міжнародним угодам в галузі прав людини. На жаль, урядовий законопроєкт №10449 щодо правил мобілізації і цього разу має низку суперечливих норм “, – Лубінець

Нагадаємо, що днями ТЦК надали що більше повноважень та дозволили працювати цілодобово. Тепер представникам ТЦК зберуть ще більше інвалідів.

Щодо мобілізації: