https://www.newsweek.pl/autorzy/maciej-nowicki

Польське видання Newsweek Polska у себе на шпальтах розмістило статтю  в якій журналіст MACIEJ NOWICKI   ” Problemy z naborem są coraz większe. “Zginę w dwie minuty”.

Мужчин с одышкой и алкоголизмом призывают в ВСУ на фоне дефицита опытных бойцов, пишет Newsweek Polska.

В статі польський журналіст розповідає про те, що ситуація в Україні стає дедалі складнішою. На початку повномасштабного вторгнення російського агресора панував патріотичний запал серед українських чоловіків та жінок, вони масово йшли добровольцями до лав ЗСУ. Кордони з Польщею та Молдовою були переповнені не лише біженцями, які залишали свою країну, а й українцями, які поверталися, щоб взяти в руки зброю та захищаючи Батьківщину. Сьогодні ситуація зовсім інша. Оскільки багато найдосвідченіших бригад були знищені в жорстоких боях, Україна відчайдушно намагається закрити діри у своїх лавах. Але, тотальна корупція та несправедливість, бо багатія влада дозволила виїхати за кордон, а бідних не випустила і силою змушує йти на фронт вбивають патріотизм. Останнім часом, ми бачимо все більше людей у ​​віці від 45 до 47 років. Один офіцер ЗСУ  поскаржився польському журналісту, що вони задихаються ще до того, як досягають лінії фронту. Середній вік солдата зараз становить 43 роки, що на 10 років більше, ніж у березні 2022 року. Командири ЗСУ все частіше скаржаться, що керують підрозділами новобранців, боєздатність яких викликає великі сумніви. – Деякі з них навіть не можуть стріляти, бо дуже бояться звуку пострілу. Інші випили занадто багато за своє життя і в них немає здоров’я проходити службу, а тем більше воювати. Троє з 10 нових бійців, які прибувають на фронт, нічим не кращі за п’яницю, який заснув від перепою і раптово прокинувся у формі, заявив офіцер журналісту, який воював під Авдіївкою. Одного новобранця інструкторам довелося підтримати, щоб він міг стріляти, оскільки він був інвалідом від алкоголізму. Один з чоловіків заявив:  «Я помру через дві хвилини».

Командири ЗСУ вважає, що ретельніше потрібно проводити підбір при мобілізації та змінити вік, бо чоловіки віці від 45 до 47 років є не боєздатними, хворими та легкою мішенню для ворога. Але, новий законопроєкт “про нову жорстку мобілізацію” передбачає, що до лав ЗСУ, а потім на фронт будуть мобілізувати чоловіків, про яких написав польський журналіст  MACIEJ NOWICKI  в статті  ” Problemy z naborem są coraz większe. “Zginę w dwie minuty”.

 

Оригінал:

Problemy z naborem są coraz większe. “Zginę w dwie minuty”

dotyczące mobilizacji nadchodzą w najgorszej z możliwych chwil.

Na początku dominował patriotyczny zapał, mężczyźni i kobiety zgłaszali się masowo na ochotnika do wojska. Granice z Polską i Mołdawią były pełne nie tylko uchodźców opuszczających kraj, ale także Ukraińców, którzy wracali, by chwycić za broń w obronie ojczyzny. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Wiele najbardziej doświadczonych brygad zostało zdziesiątkowanych w brutalnych walkach, dlatego Ukraina rozpaczliwie stara się zatkać dziury w swoich szeregach.

– Widzimy coraz więcej ludzi w wieku od 45 do 47 lat. Brakuje im tchu, zanim jeszcze dotrą na linię frontu – narzekał jeden z oficerów. Średni wiek żołnierza to dziś 43 lata, o 10 lat więcej niż w marcu 2022 r. Dowódcy coraz częściej narzekają, że dowodzą jednostkami rekrutów, których przydatność bojowa jest wątpliwa. – Niektórzy z nich nie są w stanie nawet strzelać, tak boją się odgłosu wystrzału. Inni stanowczo zbyt wiele pili w dotychczasowym życiu. Trzech na 10 nowych pojawiających się na froncie nie jest wcale lepszych od pijaka, który zasnął z przepicia i nagle obudził się w mundurze – powiedział oficer walczący w okolicach Awdijiwki. Jednego rekruta instruktorzy musieli podtrzymywać, aby mógł strzelać, bo był kaleką z powodu alkoholizmu.

Джерело : https://www.newsweek.pl/swiat/ukraina-plonie-mezczyzni-niezdolni-do-walki-zgine-w-2-minuty/84qe443

Автор: MACIEJ NOWICKI