Законопроєкт №10062 є важливою ініціативою, яка є критично актуальною для обороноздатності України. Законопроєкт надає Міністерству оборони України можливість посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.

Окрім іншого прийнятий Закон передбачає:

🔹 Удосконалення реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо;

🔹 Запровадження можливості створення і використання цифрового військового-облікового документу (сертифікату);

🔹 Створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям.

🔹 Створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі.

Реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також нарешті переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат” — зазначають в Міноборони.

Як закон впливатиме на мобілізацію?

🔹 Якщо ви зареєстровані в Києві, а мешкаєте у Дніпрі в ТЦК зможуть це побачити;
🔹 Відпаде потреба в рейдах по ресторанах і спортзалах (після прийняття законопроекту, дані всіх держреєстрів синхронізуються);
🔹 Швидше вдасться ідентифікувати українців, які не стоять на військовому обліку;
🔹 Не буде повторних повісток;
🔹 На базі реєстру запустять нові електронні послуги, наприклад, із бронювання військовозобов’язаних.