Журналісти «Схем» повідомили, що в Офісі генпрокурора не вбачають ознак колабораційної діяльності у діях народного депутата Олександра Гереги та його дружини Галини Гереги після публікації розслідування «Схем»  про те, що його компанії 8 років платили зарплату управителю «Епіцентрів» на Донеччині Геннадію Гальчуку, який перевів цей бізнес «під Росію», а згодом став депутатом від провладної російської партії «Єдина Росія» в результаті проведення незаконних виборів на окупованій Донеччині.

Про це йдеться у відповіді ОГП на заяву про вчинення кримінального правопорушення голові партії «Народовладдя», народному депутату восьмого скликання Юрію Левченку.

У заяві Левченко просив розпочати досудове розслідування за ч.1 та ч.4 статті 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність – провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території) на підставі фактів, викладених напередодні у розслідуванні проєкту «Схеми».

28 грудня з Офісу генпрокурора надійшла відповідь, у якій ідеться, що «заява не містить об’єктивних фактичних даних, які б достовірно свідчили про наявність ознак кримінальних правопорушень у діях народного депутата України» і «підстав для внесення відомостей до ЄРДР немає».

Розслідування «Був «Епіцентр» – став «Галактика». Чи справді Гереги втратили контроль над гіпермаркетами на окупованій Донеччині?» вийшло наприкінці жовтня 2023 року. У ньому йшлося, що компанії «Епіцентр» і «Нова лінія», якими володіють народний депутат України Олександр Герега та його дружина Галина Герега, з 2014 року і до кінця липня 2022 року щомісячно виплачували зарплату Геннадію Гальчуку – колишньому директорові гіпермаркету «Епіцентр» у Макіївці, який після 2014 року залишився на окупованій частині Донеччини і продовжив управляти створеною замість «Епіцентрів» мережею «Галактика» (зареєстрована за правилами підконтрольних Росії адміністрацій).