На днях главой отделения Национального олимпийского комитета в Днепропетровской области Гутцайт лично назначил члена запрещенной политической партии “ОПЗЖ” с криминальным прошлым и действующим  Михаила Кошляка.

Смирнов расставляет своих друзей из ОПЗЖ на руководящие должности в НОК

В свое время Смирнов был личным адвокатом арестованного Михаила Кошляка и добивался его освобождения из СИЗО в деле Геннадия Корбана.

https://vesti.ua/pridneprove/deputata-ot-opzzh-hotyat-sdelat-predstavitelem-olimpijskogo-komiteta-ukrainy

Михаил Кашляк:

У 90-ті роки Кошляка називали одним із тих, хто працював в одному з найбільших на той момент дніпропетровських ОЗУ Наріка. Утім, пізніше Кошляк начебто пішов із цього угруповання, створивши охоронну структуру «Леон», яку називали формальним прикриттям для різноманітних не зовсім чесних дій.

Зараз Михайло Кошляк, його зять Василь Астіон, брат Василя Євген, та їхній батько Микола Астіон є ключовими особами так званого бізнес-угруповання Кошляків-Астіонів. Основними напрямками діяльності групи є сільське господарство та нерухомість. Зокрема, до складу групи входить Dnipro Agro Group, основним напрямком діяльності якої є виробництво, зберігання та продаж зернових та олійних культур. Земельний банк Dnipro Agro Group становить близько 50 тисяч гектарів.

Сват пана Кошляка Микола Астіон – колишній очільник київського відділення УБОЗ. Певний час партнером за агробізнесом Астіонів був одіозний нардеп-регіонал Віталій Хомутиннік.

Василь Астіон – колишній депутат Дніпропетровської обласної ради, у 6 скликанні парламенту (2007-2012 роки) «посіпачив» на громадських засадах у Хомутинніка, у 8 скликанні (2014-2015 роки) він і Михайло Кошляк були помічниками на громадських засадах нинішнього мера Дніпра Бориса Філатова.

Крім того, Михайла Кошляка вважають другом ще одного одіозного дніпровського політика – Геннадія Корбана. За часів спільних бізнесових справ Геннадія Корбана і олігарха Ігоря Коломойського Кошляка називали головним «силовиком» групи компаній «Приват».

За даними дніпровських журналістів, це не заважало Кошляку «співпрацювати» і з іншими політичними гравцями. Зокрема, він нібито успішно працював на режим Януковича. У ЗМІ писали про те, що під час Майдану охоронцями приватної охоронної структури «Леон», підконтрольної Кошляку, за вказівкою тодішнього нардепа від Партії регіонів Івана Ступака, здійснювалася охорона адміністративної будівлі Дніпропетровської ОДА з метою уникнення захоплення приміщення з боку представників Євромайдану. У результаті справа доходила до побиття активістів з боку «орлів Кошляка», які виконували функцію «тітушок».

Понад те, у 2015 році під час спецоперації у Дніпропетровську правоохоронні органи затримали разом із Геннадієм Корбаном і Михайла Кошляка. За словами тодішнього очільника Служби безпеки України Василя Грицака, розглядалася зокрема версія причетності Кошляка до вбивства офіцера СБУ Віктора Мандзіка у Волновасі. У 2016 році Кошляка звинуватили у причетності до викрадення людей та діяльності злочинної організації разом із Геннадієм Корбаном.

У 2021 році на інформаційному порталі “СтопКор” з’явилася стаття про нібито причетність родини дніпропетровського депутата Михайла Кошляка до агрорейдерства.

Эта інформация взята в издании СТОПКОР: https://www.stopcor.org/ukr/section-uanews/news-koshlyak-mihajlo-anatolijovich-04-02-2022.html

Еще чуток информации:

Нагадаємо, Михайла Кошляка затримали 31 жовтня під час спецоперації у Дніпропетровську. Іншим затриманим в рамках слідчих дій став Геннадій Корбан.

Кошляк, за даними слідства, контролював охоронну фірму “Січ”, члени якої 21 березня застрелили офіцера СБУ у Волновасі.

Михайло Кошляк вказаний на сайті Верховної Ради як помічник Філатова. Крім того, Кошляк є президентом Федерації дзюдо Дніпропетровської області, раніше очолював охоронну структуру “Леон”.

За інформацією LB.ua, Кошляк був керівником силового блоку групи “Приват”. Йому також приписують причетність до знаменитого дніпропетровського ОЗУ “Наріка”.

Эта информация взята в издании Левый берег : https://lb.ua/news/2015/11/02/319949_sud_arestoval_pomoshchnika_filatova.html

Как говориться, война войной. Но если ты замглавы ОП и тебе дороги отбросы из “ОПЗЖ”, то у них будут и новые должности и новые полномочия. Даже несмотря на грязное уголовное прошлое.

Украина потихоньку становиться криминальной.