Я больше всех заинтересован в скором и справедливом правосудии, - Константин Жеваго

Верховний суд Франції 10 листопада поточного року відхилив апеляцію української сторони та остаточно постановив, що український бізнесмен Костянтин Жеваго не повинен бути екстрадований за звинуваченнями в розтраті коштів у справі банку “Фінанси та кредит“.

Я больше всех заинтересован в скором и справедливом правосудии, - Константин Жеваго

Про це повідомляє видання  Reuters з посиланням на речника суду.

Український бізнесмен Костянтин Жеваго був заарештований на французькому гірськолижному курорті в грудні 2022 року за запитом України, яка розшукує його за звинуваченням у розкраданні вже ліквідованого банку “Фінанси та кредит”. Жеваго неодноразово заперечував свою провину та надавав докази, але правоохоронці не звертали увагу.

(Верховний Суд Франції) приходить до висновку, що держава-подавач (Україна) не в змозі гарантувати, що пана Жеваго судитиме суд, який може забезпечити основні процесуальні гарантії та захист прав захисту“, — йдеться в рішенні суду.

В свою чергу, пресслужба Костянтина Жеваго заявили, що Верховний суд Франції після детального аналізу усіх поданих матеріалів, врахування всіх доказів та аргументів, представлених сторонами обвинувачення та захисту, остаточно поставив крапку в справі щодо екстрадиції бізнесмена Живаго та зняв з нього усі обмеження, які існували під час арешту.

Костянтин Жеваго вкотре заявив, що кримінальна справа проти нього цілком сфабрикована та не має ніякого юридичного підґрунтя, має ознаки політичного переслідування та тиску на нього та його бізнес, що зараз і відбувається в Україні з бізнесом Живаго.

Також Живаго заявив, що хоче довести кримінальну справу, що розслідується вже більше 4-х років, або до закриття, або до розгляду в суді якнайшвидше, але ні ДБР, ні Генпрокуратура не проявляють у цьому зацікавленості.

 

Нагадуємо:

17 вересня 2015 року Нацбанк визнав банк “Фінанси та Кредит” неплатоспроможним. Банк, що ліквідується, закінчив 2015 рік зі збитком 21,05 млрд гривень.

У межах розслідування було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень самому Жеваго, а також низці топменеджерів банку.

27 грудня 2022 року українського бізнесмена, екснардепа Костянтина Жеваго затримали на гірськолижному курорті Куршевель у французьких Альпах на запит української сторони.

Суд французького міста Шамбері виніс рішення про екстрадиційний арешт українського олігарха-втікача Костянтина Жеваго.

Заарештований у Франції український бізнесмен та колишній народний депутат Костянтин Жеваго залишив посаду директора та вийшов з ради директорів Ferrexpo.

Підозрюваний у розтраті український бізнесмен Костянтин Жеваго вніс заставу в 1 мільйон євро і вийшов з-під варти, він не може залишати материкову Францію.

У липні 2021 року повідомлялось, що Інтерпол оголосив олігарха Костянтина Жеваго в міжнародний розшук за запитом Державного бюро розслідувань.

Тоді пресслужба та адвокати бізнесмена також відкинули цю інформацію через відсутність офіційних підтверджень цієї заяви від Інтерполу.