Згідно з призначеними завданнями новим міністром оборони в Україні планують запустити «смарт-мобілізацію», яка за інформацією розробників дозволить громадянам самостійно обирати спеціалізацію, на яку вони бажають мобілізуватись.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, подібний пілот готуються запустити «через місяць-два» тобто вже скоро, готуємось.

Федоров

Пан Федоров вважає, що онлайн-мобілізація має низку плюсів. Зокрема: 

  • Ти не повинен йти в військомат…
  • Ти проходиш онлайн-тест, ти приходиш в нормальне приміщення до рекрутера, тобі пояснюють ще раз, де ти можеш служити…
  • Ти після цього, якщо ти підходиш по характеристикам, проходиш навчання, в якому ти не просто з базовими речами знайомишся, а тобі розповідають, що таке ситуаційна обізнаність, фахові експерти з поля бою, які керують дронами, де в тебе відбувається інший рівень навчання, і після цього ти вже потрапляєш на поле бою”.

Як це працюватиме?  Якщо громадянин залишить заявку і пройде рекрутерів і тести, навчання точно потрапить у роту ударних дронів і на ту посаду, на яку сам себе мобілізував. Стосовно останніх які підлягають мобілізації і повинні прийти до військкомату, та стати на облік, їх чекають проблеми, якщо вони самостійно не прийдуть та не стануть на облік.