Як повідомляє МОЗ, ще 14 пацієнтів перебувають під медичним наглядом та очікують підтвердження діагнозу, але вже госпіталізовані 60 людей, серед них – 14 дітей

Фахівці перевіряють та досліджують усі можливі причини спалаху гепатиту А – від стихійних ринків до точок централізованого та децентралізованого водопостачання.

Що треба вам знати про гепатит А?

Як пише МОЗ, це захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвитку хронічної хвороби печінки й рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують, і в них виробляється довічний імунітет до хвороби.

Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитись гепатитом А через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Як повідомляє ВООЗ, спалахи хвороби, коли інфікування відбувалося через воду, фіксуються нечасто.

У домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї. Тому гепатит А часто називають «хворобою брудних рук». Вірус гепатиту A також може передаватися під час тісного фізичного контакту з інфікованою людиною.

Найчастіше симптоми гепатиту А — це підвищена температура, слабкість, відсутність апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, потемніння сечі, пожовтіння шкіри та білків очей.