ТЦК Чернівців та патрульна поліція залучили бандита, який калічить затриманих та вибиває згоду на мобілізацію

Державне бюро розслідувань України визнало, що від громадськості приховувалась кримінальна справа щодо катування чоловіка у ТЦК (воєнкомат) Чернівців за участі працівників ТЦК, патрульної поліції та цивільної особи, яку залучили до побиття людини.

Вранці 9 жовтня 2023 року видання “Дорожній контроль” опублікувало статтю з відеозаписом катувань чоловіка, яке трапилось 30.07.2022. Після того, як стаття була передрукована майже всіма ЗМІ України, ДБР зробило публічну заяву на своєму офіційному сайті.

ЗАЯВА ДБР:

“Працівники ДБР здійснюють досудове розслідування щодо побиття чоловіка у приміщенні Чернівецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Відео інциденту сьогодні було поширено низкою телеграм-каналів, однак події відбувались ще 30 липня 2022 року. Наступного ж дня Нацполіція відкрила кримінальне провадження та розпочала досудове розслідування. У серпні 2023 року справу передали Державному бюро розслідувань.

У межах розслідування кримінального провадження вивчаються дії працівників центру комплектування та правоохоронців щодо застосування сили до громадянина. Тоді потерпілий отримав легкі тілесні ушкодження. Наразі встановлені особи усіх фігурантів, присутніх на відео.

Розслідування триває, вирішується питання щодо повідомлення про підозру в завданні умисних легких тілесних ушкоджень, перевищенні військовою службовою особою влади, вчиненої в умовах воєнного стану, викрадення людини, що супроводжувалося заподіянням їй фізичних страждань (ч. 1 ст. 125, ч. 5 ст. 426-1, ч. 2 ст. 146 KK України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.”

ФАБРИКАЦІЯ НАЦПОЛІЦІЇ, ПРОКУРАТУРИ ТА ДБР:

З повідомлення ДБР стало зрозуміло, що кримінальна справа щодо цього інциденту була порушена ще 31 липня 2022 року, а нібито в серпні 2023 року вона була передана в ДБР. Тобто, вже більше року, Національна поліція України мала у своєму розпорядженні всі матеріали справи включаючи відеозапис катувань. А ДБР нібито отримало цю справу в серпні 2023 року. Але за весь цей час, ні Нацполіція, ні прокуратура ні ДБР про цю справу нічого не публікували.

Тільки після розміщення відеозапису катувань 9 жовтня 2023 року, з’явилась офіційна заява ДБР про розслідування, мовляв нібито тільки зараз вони дізнались про це і тільки зараз побачили відео. Очевидно, що враховуючи тяжкість злочину і те який резонанс це викликало у суспільстві, ДБР, Нацполіція і прокуратура не хотіли нічого повідомляти суспільству, тобто покривали представників влади, які вчинили катування.

Відомо що кримінальна справа має номер 12022263020000688. У реєстрі судових рішень можна знайти два рішення суду по цій справі.

24.08.2023 Слідчий суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці відмовив у задоволенні клопотання адвоката потерпілого у відвід дізнавача. Мотивуючи своє клопотання, адвокат потерпілого посилався на питання неупередженості та об`єктивності дізнавача, який не розслідує справу належним чином.

07.09.2023 Слідчий суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці задовольнив клопотання представника потерпілого та прийняв рішення відвести старшого групи прокурорів Чернівецької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону ОСОБА_3 від участі у здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням.

В ухвалі суду зазначено, що “прокурор бездіє під час досудового розслідування кримінального провадження. Прокурор особисто не зацікавлений в розслідуванні вказаного кримінального провадження, оскільки має упереджене ставлення до нього.”

Всі ці обставини свідчать про те, що державні правоохоронні органи – Прокуратура, Національна поліція та ДБР намагались сфабрикувати кримінальну справу та зробити так, щоб злочинці не понесли покарання. Тільки публікація відео катувань змусила державну владу зробити публічну заяву.

Чому після майже 1,5 роки з дня скоєння злочину, працівники патрульної поліції, ТЦК та цивільна особа, яка приймала участь у побитті, не отримали підозри у скоєнні злочину?

Дорожній контроль