У місті Дніпро затримано кримінальних авторитетів

Прокуратурою Дніпропетровської області, слідчими територіального підрозділу ДБР, оперативними співробітниками УСР ДСР припинено діяльність шахрайського колл-центру Мудрака, Савченка та Шуваєва.

https://com1.org.ua/u-misti-dnipro-zatrymano-kryminalnykh-avtorytetiv/

 

У місті Дніпро за процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури було затримано кримінальних авторитетів, задокументовано та припинено діяльність шахрайського колл-центру Мудрака, Савченка та Шуваєва.

https://com1.org.ua/u-misti-dnipro-zatrymano-kryminalnykh-avtorytetiv/

https://com1.org.ua/u-misti-dnipro-zatrymano-kryminalnykh-avtorytetiv/

 

Прокуратура Дніпропетровської області повідомила про те, що правоохоронцями було затримано у місті Дніпро кримінальних авторитетів. ОЗГ координувала діяльність шахрайського колл-центру, що розташовувався в центральній частині міста. Контролювали діяльність шахрайського колл-центру  кримінальні авторитети Сергій Мудрак та Сергій Савченко.

У місті Дніпро затримано кримінальних авторитетів

Жертвами шахраїв ставали громадяни що проживають на території країн-членів Європейського Союзу, в тому числі громадяни України, що проживають на території Польщі. Організував сумнівний «бізнес» так званий «смотрящий» за лівим берегом м. Дніпра Сергій Мудрак. Також залучив до своєї діяльності ще одного «кримінального авторитета» Сергій Савченко та сина іншого кримінального авторитету Артура Шуваєва.

Схема заволодіння грошовими коштами за допомогою шахрайського колл-центру у Дніпрі. «Працівники» шахрайського колл-центру, що розташовувався на проспекті Дмитра Яворницького 101/1 у місті Дніпро, представляючись працівниками банківських установ, зокрема робітниками «ПКО Банк Польський», під різними приводами вмовляли потерпілих здійснити завантаження на їх мобільний пристрій програмного забезпечення «ЕніДеск».

AnyDesk – додаток для віддаленого робочого столу, який розповсюджується AnyDesk Software GmbH. Запатентоване програмне забезпечення  забезпечує  незалежний  від платформи  віддалений  доступ до персональних комп’ютерів та інших пристроїв, на яких запущено хост­ додаток.

Встановлення зазначеної програми надавало можливість шахраям повністю слідкувати за всіма діями потерпілих, що виконуються на їх мобільних пристроях.

При цьому, для надання реальності свого статусу представників банку, використовувалась ІР-телефонія. За допомогою чого потерпілим надходили замасковані (зашифровані) дзвінки з імітацією дзвінків від справжніх місцевих банків.

ВLІК-код – згенерована унікальна, разова послідовність 6 цифр у додатку ІКО. Код з’являється на головному екрані відразу після входу до програми. За допомогою коду зокрема можливо  отримувати  готівку  у  банкоматах  з  логотипом  BLIK без використання платіжної картки, в тому числі на території Польської Республіки, або дізнаються пароль входу до «Інтернет-банкінгу».

Отримавши інформацію про рахунок потерпілого, а також відповідний «БЛІК-код» для зняття готівки, здійснювалось  списання  грошових  коштів  з  рахунків. В тому числі отримані «БЛІК-коди» передавали, так званим «дропам», що фактично перебувають на території Польської Республіки.

«Дропи» – особи, банківські рахунки яких використовуються для виведення грошових коштів потерпілих.

За допомогою отриманої інформації останні знімали гроші з банкомату та здійснювали  перерахування  вже на  підконтрольні банківські рахунки на території України, або переводили грошові кошти в «криптовалюту».

Отримані таким чином грошові кошти за допомогою підконтрольних банківських рахунків або «криптогаманців» переводились в готівку у м. Дніпрі.

Так, протягом березня-серпня 2023 року, Мудрак С.В., Савченко С.М., Шуваєв А.С. та інші за вказаною вище схемою, заволоділи грошовими коштами потерпілих на загальну суму 41 300 польських злотих, що, еквівалентно 421 260, 00 грн. Надалі кошти виводили у готівку через конвертаційний центр у Дніпрі.

27 вересня працівниками УСР ДСР в Дніпропетровській області у місті Дніпро затримано кримінальних авторитетів,  13 учасників злочинної організації шахраїв.

Також провели понад 40 обшуків в офісних приміщеннях, за адресами мешкання і в транспортних засобах фігурантів. Вилучили мобільні телефони, сім-картки, комп’ютерну техніку, «чорнові» записи, зброю, майже 2 млн грн у різних валютах, автомобілі.

У місті Дніпро затримано кримінальних авторитетів, так званому  «смотрящому», його довіреній особі – «кримінальному авторитету» та 11 спільникам повідомлено підозру за ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 1 та 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Досудове розслідування здійснює ТУ ДБР, розташоване в місті Полтава, за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури, оперативне супроводження УСР ДСР в Дніпропетровській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Антикорупційна правозахисна рада

ДЖЕРЕЛО