Директор лісгоспу Віктор Сиса, якого засудили на 5,5 років в’язниці, втік за кордон

17 лютого 2022 року ВАКС засудив до 5,5 років ув’язнення з конфіскацією всього майна директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису за спробу дати детективу 100 тисяч доларів США.

Директор лісгоспу Віктор Сиса, якого засудили на 5,5 років в’язниці, втік за кордон

Як повідомляло слідство, кошти той нібито надавав за закриття іншого кримінального провадження щодо зловживань службових осіб ДП “Гутянське лісове господарство”. Вирок оскаржили в апеляції.

Що ж відбулося далі:
📍08.03.2022 — корупціонер Віктор Сиса мобілізувався ЗСУ
📍19.05.2022 — апеляція зупинила провадження на час його служби в ЗСУ
📍10.12.2022 — Віктор Сиса звільняється зі служби через висновок ВЛК про непридатність. Тобто раніше не бачили та не знали.
📍26.01.2023 — правоохоронці провадження відновлюють
📍28.07.2023 – Сиса успішно виїхав з України…. Слава Україні!

На засідання в іншій справі корупціонер Віктор Сиса за чотири місяці жодного разу так і не прийшов та й мабуть, вже ніколи не прийде.

За даними бази Держприкордонслужби “АРКАН”, Віктор Сиса ще 28.07.2023 виїхав через Раву-Руську. При цьому він навряд вивозив свою сім’ю, адже його дружина виїхала за кордон ще 16.04.2023р. вона заздалегідь готувалась. В результаті ВАКС наклав на Сису 2 684 грн штрафу і доручив НАБУ встановити його місцеперебування.

Експерти та журналісти впевнені, що це уже нічого не дасть, а з екстрадицією у нас складається не дуже весело (за рідкісними виключеннями).

Всього цього могло б не статися, якби злодія Віктора Сису відправив корумпований суд та судді  у СІЗО одразу після вироку суду на час апеляції.

Однак “чесні судді” Віктор Ногачевський, Маркіян Галабала та Віталій Крикливий хоч і констатували, що існує обґрунтована ймовірність переховування Віктора Сиси для уникнення покарання, однак залишили в силі заставу у 4,99 млн грн.

 

Ще у 2021 році видання УКРАЇНСЬКА ПРАВДА звертала увагу на проблему втечі засуджених ВАКС чиновників. Спершу практика нібито й змінилася, але зараз бачимо, що старі проблеми повертаються, або вони нікуди не дівалися, корумповані судді були та є….. Одні ловлять, а другі відпускають….