Як повідомляє пресслужба СБУ, на підставі зібраних беззаперечних доказів скандального комуняку Петра Симоненка підозрюють за двома статтями Кримінального кодексу України.

За даними слідчих СБУ, на період окупації Київщини голова забороненої партії в України Петро Симоненко звернувся до вищого військово-політичного керівництва рф щодо його термінової  «евакуації» до країни-агресора рф.

«Щоб вивезти Симоненка з його родиною із захопленого на той час селища Березівка Макарівського району, Кремль розпорядився відправити туди загін спецназу рф.

Після прибуття російських спецпризначенців екснардеп особисто їх зустрічав, а потім «розквартирував» у власному будинку. з 4 до 8 березня 2022 року окупаційний спецпідрозділ здійснив «супровід» Симоненка та його близьких через ворожі блокпости на територію Білорусі. Звідти він переїхав до Росії», – йдеться у повідомленні.

Знаходячись на території рф Симоненко та його поплічники розпочав публічну кампанію на підтримку агресивної політики Москви: «у жовтні 2022 року екснардеп взяв участь у так званій «22-й «Міжнародній зустрічі комуністичних та робітничих партій», яка проходила у місті Гавана на Кубі. Під час виступу на «форумі» Симоненко намагався легітимізувати захоплення частини території України та діяльність «Л/ДНР»

Петро Симоненко на оголошення йому підозри публічно не реагував.

Фото: СБУ