У Львові під час воєнного стану зникла гуманітарка з США на 34 мільйони грн

Війна війною, а розкрадання в Україні за розкладом. А цей раз, у Львові зникла партія близько 10 тис. тактичних аптечок IFAK закуплених і відправлених американськими волонтерами для ЗСУ. Тобто, одні воюють, другі збирають, а треті при владі (чиновники) розкрадають.

NGL.media з’ясувала, що у цій таємничій історії виразно проступають сліди Львівської обласної військової адміністрації та деяких благодійних фондів, з якими вона працює.

За словами Нестора Зарічного, голови ЗУАДК, за півтора року війни вони відправили уже понад 30 морських контейнерів з гуманітарною допомогою. Розподілом цієї допомоги в Україні займаються місцеві благодійні фонди, з якими співпрацює ЗУАДК – зокрема, у Львові це «Центр волонтерства та захисту».

Нестор Зарічний і Мотря Бойко-Вотерс стверджують, що весь вантаж за домовленістю з Лілією Тащук мав надійти у львівський «Центр захисту і волонтерства». Але з моменту передачі вантажу Лілії Тащук з ним почались відбуватись дивні речі.

У Львові під час воєнного стану зникла гуманітарка з США на 34 мільйони грн

В повідомленні ЛОВА від 3 листопада справді вказано, що адміністрація отримала допомогу зі США – теплу зимову форму та протигази. Вантаж нібито передали «партнери з Америки та команда волонтерів, яка організовує ці поставки: БФ «IO» / Благодійний Фонд «Інтелігентна Організація / Intelligent Organisation», Лілія Тащук, Ігор Бялко». Про ЗУАДК у повідомленні ЛОВА нема жодної згадки.

На початку липня 2023 року журналісти NGL.media відвідали склад ЛОВА на вул. Земельній, щоб поговорити з представниками гуманітарного центру про зниклу гуманітарку. Втім, охоронці повідомили нам, що складу ЛОВА тут уже нема, а власник складів Ростислав Пецух уточнив, що військова адміністрація з’їхала вже давно – на початку року.

Представники ЗАУДК і львівські волонтери тривалий час намагались отримати відповіді від Юрія Холода і Романа Калагурського щодо зниклої гуманітарки, але безрезультатно, нарікає Наталія Шелестак.

«Вони кожен раз розповідали нові версії, – каже вона. – Але сказати, що взагалі нічого не отримували, вже не могли, бо ми заскрінили їхні дописи з нашою гуманітаркою. Тому почали говорити, що це не вони, а «Чистий Київ» отримали цю допомогу».

У листопаді 2022 року керівники американського фонду ЗУАДК звернулись в поліцію в США і в Україні. Зараз у цій справі триває слідство, під час якого провели обшуки на складі на вул. Земельній. Також відомо, що справою зацікавилась СБУ.