Злочинне угрупування з Новомосковська
Днями стало відомо, що організатору «земельної мафії» Новомосковщині Гуртовому Ігорю Івановичу вдалось “домовитись” про припинення кримінального переслідування 
його та всіх учасників злочинного угрупування, що теж проходять у кримінальній справі  42022040000000229 від 19.07.2022.
Кримінальна справа по Гуртовому та його угрупуванню
Нагадаємо, що за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури було викрито злочинну групуяка на території Новомосковського району запровадила злочинну схему заволодіння земельними ділянками громадян та громади
За даними слідства, очолював цю групу колишній голова Новомосковської районної державної адміністрації Гуртовий Ігор Іванович
Станом на сьогодні, Гуртовий є чинний керуючий справами виконавчого комітету Новомосковської районної ради.
Гуртовий Ігор Іванович Керуючий справами Новомосковської райради
Під час до судового розслідування слідством було встановленощо Гуртовий І.І. у змові з родичамиблизькими знайомими, приватним нотаріусом та державним реєстратором організував злочинне угрупування, яке запровадило шахрайську схему заволодіння земельними ділянкамипідроблюючи договори купівліпродажусвідоцтва права на спадщину за заповітом та оформлюючи на себе правовласності на ці земельні ділянки. За попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 365-2 КК України. 
У реалізації злочинних планів брали участь близькі родичі Гуртового:його мати, а також співмешканка Гуртового Бут  Ольга  Леонідівната персональний водій Гуртового, Віталій  Ракаєв, приватний нотаріус та державний реєстратор Куліш  Олена  Юріївна, депутат Харківської баластної ради від пропрезидентської партії «Слуга народу» Федорик Сергій Юрійович.

Співмешканка Гуртового Бут Ольга Леонідівна – заступник директора з виховної роботи Новомосковського фахового кооперативного коледжу економіки та права ім. С.В.Литвиненка.Освіта вища:

• Полтавський університет економіки та торгівлі – економічна освіта, 1993 р.

• Полтавський університет економіки та торгівлі – педагогічна освіта,2003 р

Викладач вищої категорії.

Стаж педагогічної роботи – 21 рік.

Працює в Новомосковському фаховому кооперативному коледжі економіки та права ім. С.В.Литвиненка з 1995 року.

 

Особистий водій Гуртового Ракаєв Віталій Іванович – працював директором КП “НККП”, але у 2021 році був звільнений за численні недоліки в роботі.
Також стало відомо, що ранішеу 200роцівідомості щодо подібних протиправних діянь ГуртовогоІ.І. також вносилися до Єдиного реєстру досудових розслідувань. На той час він обіймав посаду голови Новомосковської райдержадміністрації, але як і зараз, йому вдалось домовитись та за хабар закрити кримінальні справи та уникнути відповільності перед Законом.
Крадій Ігор Гуртовий
У 2008 році Новомосковською міжрайонною прокуратурою у сфері земельних відносин було порушено три кримінальні справи в яких фігурував пан Гуртовий. А вже у 2009 році Гуртовий І.І. разом з начальником районного відділу земельних ресурсів Бондаревим Миколою Миколайовичем  були затримані співробітниками управління по боротьбі з економічною злочинністю – за відчуження острова й оформлення права власності на нього.
Стаття з газети Новомосковська правда про те як Гуртовий острів вкрав
Але як ми вже зазначили, Гуртовий та його спільники домовились з прокуратурою та вийшли на свободу, а кримінальну справу з часом закрили.
Тоді та й зараз Гуртовий та його злочинне угрупування зрозуміли, що за гроші можливо купити все та всіх та продовжили свою злочинну діяльність.
Така сама ситуація відбувається й зараз.
За нашою, поки що неперевіреною інформацією, Гуртовому Ігорю Івановичу вдалось вийти на впливове керівництво в правоохороних органах та домовитись про закриття справи 42022040000000229 від 19.07.2022.
Дехто скаже, що це абсурд і це неможливо!
Згодні!
Дійсно в цивілізованій країні без корумпованих правоохоронців — неможливо!
Але нагадаємо 2009 рік, кримінальну справу відносно Гуртового та його спільників, тоді правоохоронці теж казали, що справу не закриють і Гуртовий та його спільники будуть покарані. Тоді журналісті писали, що Гуртовому вдалось домовитись, але правоохоронці звинувачення відкидали та журналістське розслідування стосовно Гуртового називали замовним.
Але зараз вже 2023 рік, Гуртовий та його кримінальне угрупування на волі та продовжують свої злочини, пов’язані з землею.
Так ось, згідно з інформацією, план дій по закриттю кримінальної справи 42022040000000229 відносно Гуртового І.І. та його злочинного угрупування такий:
По-перше: Гуртового Ігоря Івановича з організатора злочинного угрупування переводять в простого учасника злочинного угрупування, а організатором ставлять депутата Харківської обласної ради від політичної партії «Слуга народу» Федорика Сергія Юрійовича.
Депутат Харківської облради «забув» про 2 млн грн доходу, які надсилали йому на картку
Хоча, слідчі та ті хто знають добре Гуртового, розуміють, що організатором злочинного угрупування був саме Гуртовий, а не Федорик, все ж організатором поставили Федорика.
Звертаємо вашу увагу на те, що з 2005 по 2010 рр. під керівництвом Гуртового І.І., як голови Новомосковської районної держаної адміністрації, було управління земельних ресурсів Новомосковського району, й саме в цей період він створив злочинне угрупування та почав красти землю у держави.
Гуртовий та його спільники попались на крадіжці острова, про що неодноразово писали журналісти та проводили розслідування. Між тим, Гуртовий та його спільники домовили та відкупились, а кримінальну справу закрили. Тоді ще в їх злочинному колі пана Федорика не було, а злочинне угрупування імені Гуртового вже існувало та було, як то кажуть “на олівці” у правоохоронців.
Злочинець Ігор Гуртовий Голова Новомосковської РДА
У наше розпорядження потрапили декілька фотографій з кримінальної справи.
Злочинне угрупування Федорика С Ю
Злочинне угрупування Федорика С Ю
На фото чітко видно, що організатором злочинного угрупування є депутат «Слуга народу» Федорик С.Ю., але хочемо зазначити, що коли пройшли перші обшуки у співмешканки Гуртового Бут Ольги Леонідівни та у державного реєстратора Куліш Олени Юріївни ЗМІ писали, що слідство вважає організатором злочинного угрупування саме Гуртового І.І., а не Федорика, також це пролунало на судовому засіданні, коли був затриманий Гуртовий та йому обирали запобіжний захід.
Слідство вважало, слідство казало, але ми вже по факту бачимо, що організатором злочинного угрупування є не Гуртовий, а саме депутат «Слуга народу» Федорик.
Тобто, відповідальність по справі у Гуртового знизилась і якби справу довели до логічного завершення — до суду, то Гуртовий був би покараний за участь в угрупуванні, а не організації цього угрупування.  
По-друге: стало відомо, що люди в погонах, з якими домовився Гуртовий та які, на нашу думку, отримали неправомірну винагороду в особливо великих розмірах, запропонували Гуртовому І.І. терміново піти на фронт та сховатися від слідства, щоб у слідчих з’явилась можливість розказувати журналістам та суспільству, чому справа по злочинному угрупуванню не розслідується та не передається до суду.
 За дивними обставинами, Гуртовий І.І. днями повідомив співробітникам райради, знайомим та близьким, що він йде на фронт захищати державу.
Бандит Игорь Гуртовой
Але ми розуміємо, що Гуртовий іде на фронт, щоб сховатися від слідства за домовленістю з правоохоронцями.
Дивно, але це так.
Гуртовий, що дійсно є організатором злочинного угрупування та знаходиться під слідством, при дивних обставинах раптово стає рядовим членом угрупування та, попри відкриту відносно нього кримінальну справу, іде на фронт. 
Хоча пішов на фронт, це гучно сказано, скоріше за все він буде якомога далі від передової та мабуть, буде завідувати господарською частиною.
Такі злочинці, як Гуртовий не наражають себе на небезпеку.
Також, є інформація, що люди в погонах запропонували Гуртовому переговорити з усіма членами злочинного угрупування на предмет того, щоб вони теж взяли з нього приклад та сховались від слідства на фронті.
«Війна все спише, і потім ви повернетесь з фронту героями й про всі ваші злочини забудуть, а справу закриють» – невідома нам людина в погонах.
«Більшість учасників злочинного угрупування не зможуть знайти та допитати, кримінальну справу без усіх фігурантів розслідувати не можливо, справу покладуть у сейф, де вона і буде лежати, а потім її закриють»  – людина в погонах.
Тобто поступово, крок за кроком, підтверджуєтеся інформація про те, що Гуртовий все ж таки домовився з правоохоронцями за гроші спустити кримінальну справу відносно нього та його злочинного угрупування на гальма.
У цій справі цікаво те, що всі злочинці уникнуть кримінальної відповідальності та все вкрадене залишиться у них, а постраждалим від цього злочинного угрупування, зокрема державі та людям, нічого не повернуть.
Фактично справа не буде розслідувана, вироку та винних по справі теж не буде, земельні ділянки, які за допомогою підроблених документів злочинне угрупування Гуртового, а зараз Федорика, відбирало у людей та громади залишаться у власності злочинців, як це вже було раніше – у 2009 році. Тоді теж людям та громаді земельні ділянки не повернули, а коли справу відносно Гуртового та його спільників закрили, вони крадене переоформили на себе, а більшу частину з того вже продали.
На жаль і в цей раз історія повторюється – представники правоохоронних органів під гнітом запропонованих злочинцями грошей здають свої позиції, здають інтереси держави та громадян, а злочинці залишаються непокараними, на свободі та при вкраденому у громадян та громади майні. 
Ми можемо тільки ставити питання – а чи не час вже втрутитись у це місцеве болото правоохоронцям зі Столиці? А можливо взагалі таке, щоб ще й ДБР,  яке нещодавно відкрило відділення у Дніпрі, теж почало своє розслідування відносно правоохоронців, які за гроші вирішили спустити на гальма цю резонансну кримінальну справу?
Тож ми й надалі будемо слідкувати онлайн за перебігом подій у “нерівній боротьбі” правоохоронців із запропонованими великими грошима від злочинного угрупування під головуванням Гуртового та інформувати про це наших читачів!