Міністр Британії Воллес

Видання The Guardian  повідомляє, що міністр оборони Великої Британії Бен Воллес відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо ненадання на саміті у Вільнюсі чіткого графіка чи переліку умов для вступу до НАТО. Він сказав, що “люди хочуть бачити трохи вдячності” за надану допомогу Україні.

Міністр Британії Воллес

Британський міністр закликав Україну приділяти більше уваги подяці за західну допомогу. За його словами, українці поспішали отримати всю можливу допомогу, тому не завжди належним чином дякували за неї.

Хочемо ми цього чи ні, але люди хочуть бачити трохи вдячності”, – сказав Воллес на брифінгу на полях саміту НАТО у Вільнюсі.

Він підкреслив, що іноді Київ просить країни відмовитися від власних запасів. Також він згадав свою поїздку до України у 2022 році, коли отримував список закупівлі зброї.

Ви знаєте, ми не Amazon, – сказав він. – Я сказав їм це минулого року, коли їхав 11 годин, щоб мені дали список”.

Він розуміє, що Зеленський звертався до своєї громадськості, хоча, попри скаргу, остаточна угода на саміті була хорошою для України. Визнання того, що “Україна належить до НАТО”, як міністр підкреслив, означало фактичне запрошення до членства, коли війну буде завершено.

Також радник США з національної безпеки Джейк Салліван на публічному форумі НАТО зазначив, що  “американський народ заслуговує на певну подяку”, передало видання CNN. У такий спосіб він відповів Дар’ї Каленюк, директорці Центру протидії корупції в Україні, яка розкритикувала рішення не запрошувати Україну до Альянсу.

Советник США Джейк Салліван

Порадьте, будь ласка, що сказати синові? Що президент Байден і НАТО не запросили Україну в НАТО, тому що вони бояться Росії? Боїтеся програшу Росії? Боїтеся перемоги України? Або необроблений зворотний канал зв’язку з Кремлем, який є терористичною організацією, щоб досягти своєї Мінської угоди 3? Чи готувати свого сина бути військовим і воювати з росіянами, коли йому через 7 років буде 18 років?” – запитала Дар’я Каленюк.

Джейк Салліван подякував пані Каленюк за зусилля, спрямовані на розвиток демократії в Україні. Водночас він вказав на “величезний потенціал”, наданий США, щоб допомогти Україні боротися з вторгненням рф в Україну, а також на постійну солідарність з боку США та інших партнерів.

Американський народ прагнув – спостерігаючи та бажаючи солідаризуватися з хоробрим і відважним народом України – активізуватись і досягнути результатів. І я вважаю, що американський народ заслуговує певної вдячності – від нас, від Сполучених Штатів, від нашого уряду, заслуговує вдячності за свою готовність активізуватися, а також від решти світу, як і кожен союзник і партнер, що підтримує його”, – сказав Джейк Салліван.

Він наголосив, що народ України “дійсно несе тягар цього, і ми маємо зробити все можливе, щоб підтримати його”.