ПОЛТАВСЬКА ОВА НА 90 МЛН ГРН ЗАНИЗИЛА ВАРТІСТЬ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ, ЩО ВКАЗУЄ НА ЇЇ РОЗКРАДАННЯ

13 березня поточного року Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування фактів можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги (голова комісії нардеп Сергій Козир) надала попередній звіт про свою роботу. Про виявлені Комісією недоліки у роботі Полтавської міської ради ми написали у попередній статті.

Далі подамо окремі частини зі звіту, у яких йдеться про порушення у роботі Полтавської ОВА.

Членами Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України зазначено, що відповідно до висновку державного аудиту від 20.10.2022 р. з окремих питань фінансово-господарської діяльності Полтавської ОВА за період з 24.02.2022 р. По 31.08.2022 р. встановлено порушення вимог абзацу другого частини другої статті 56 Бюджетного кодексу України, частини 5 статті 9, частини 7 статті 8 Закону No996-XIV, які обов’язкові для виконання бюджетних установ, зокрема і Полтавської обласної військової адміністрації.

Згідно з цим висновком Полтавською ОВА зовсім не вівся бухгалтерський облік, а також не складалася відповідна звітність, що виразилося у заниженій в обліку вартості активів на суму майже 90 мільйонів гривень, а саме 89 мільйонів 743 тисячі 174 гривні. Це дає підстави стверджувати про умисні дії з боку посадовців Полтавською ОВА, направлені на розкрадання гуманітарної допомоги в особливо великих розмірах, відповідальність за які передбачено частиною п’ятою статті 191 Кримінального кодексу України.

Під час засідання члени Комісії неодноразово звертались в усному порядку до присутніх представників правоохоронних органів України для внесення відповідних відомостей до ЄРДР, а також перевірки фактів та здійснення досудових розслідувань, зокрема щодо неналежної фінансово-господарської діяльності Полтавської ОВА. Але все було марно, правоохоронці казали ТАК, але нічого не робили та роботи не хотіли. Мабуть, вони всі в “долі”. 

Слідчою комісію Верховної Ради України до правоохоронних органів скеровано відповідні звернення щодо фактів, які стали відомі в результаті її діяльності та можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень. 

До цього можна додати, що у звіті персонально фігурує начальник ПОВА Дмитро Лунін. На думку комісії, він категорично відмовився надавати будь яку інформацію щодо майна, яке було примусово вилучене.

Зазначимо, що окремими обласними військовими адміністраціями інформація з вказаного питання на звернення Комісії не надавалася, зокрема, згідно з листом за підписом начальника Полтавської ОВА Луніна Д. (без дати та вихідного номеру такого листа), як вважає підписант, питання примусового вилучення, відчуження майна не стосуються предмета розслідування Тимчасової слідчої комісії— йдеться у звіті Комісії.

Нагадаємо, у 2022 році Дмитро Лунін написав заяву в поліцію, що його підлеглі можуть розкрадати гуманітарну допомогу з Нідерландів. Правоохоронці підозрюють у цьому директорку Агенції регіонального розвитку Віту Клименко. Остання повідомила, що лише виконувала вказівки свого безпосереднього керівника.

На жаль, правоохоронці не дуже швидко реагують такі злочини.

Ян ПРУГЛО