Олег Попов – директор та засновник освітньої території “MIDGARD” – приватної школи  розповів як депутат-хабарник Трубіцин вимагає гроші в Оболонському районі Києва.

У кримінальну схему, окрім хабарника Трубіцина, входять помічник депутата Ігор Сааков і голова військової адміністрації одного з районів у Києві.

При цьому сам корупціонер Трубіцин раніше попався на хабарі майже в 1,5 млн грн, ця справа зараз розглядається у Вищому антикорупційному суді.

«Зараз, коли правоохоронці викрили Трубіцина на хабарі та затримали у кабінеті Фесика, я просто дивуюсь, чому ці люди досі обіймають свої посади та продовжують реалізовувати такі схеми. Я вважаю, що вони щонайменше повинні бути усунені, а їхня діяльність розслідувана», – розповів журналістам  Олег Попов – директор та засновник освітньої території «MIDGARD» у Києві.

За словами Попова, на балансі Оболонської ДРА є будівля на вул. Олександра Архипенка, 10, яка уже кілька років стоїть і не використовується і дуже добре підійшла б для його освітнього проєкту. В 2021 році Попов звернувся до РДА та запропонував орендувати приміщення, щоб вкласти туди гроші, побудувати необхідні приміщення для навчання, а також басейн та іншу спортивну інфраструктуру. За планами Попова, на цьому місці можна було б зробити цілий освітньо-спортивний комплекс. Від створення цього інфраструктурного комплексу, переконаний освітянин, Оболонь тільки виграла б, адже в районі є серйозна проблема зі школами, в яких не вистачає місць для усіх дітей району.

Проте в райдержадміністрації цю пропозицію розглядати не стали, а направили спілкуватися з таким собі Ігорем Сааковим, який формально не має до ДРА жодного відношення, але називає себе “представником депутата Київради Владислава Трубіцина”, що власне, на думку Саакова дає йому повноваження вирішувати питання оренди власності, що є на балансі Оболонської РДА.

Судячи зі сторінки Саакова у “Фейсбук”, він і справді є наближеною до Трубіцина персоною. На сторінці цього чоловіка, що представляється як Голова наглядової ради у ГО “Комітет по боротьбі з корупцією”, багато репостів зі сторінки Трубіцина. Є навіть спільно фото, де Сааков, правда, грає роль звичайного оболонського активіста з собачкою, що підтримує піар-акції Трубіцина.

Як нам розповів Попов, на зустрічі Сааков заявив йому, що “все рішає Трубіцин” і без нього отримати в оренду приміщення в Оболонському районі буде неможливо і саме тому він, як представник депутата може допомогти взяти в оренду і навіть потім викупити цю будівлю.

Попов надав нам скріншоти своєї переписки з Сааковим, з якої зрозуміло, що “Влад” (як Сааков називає Трубіцина) та Оболонська РДА в особі Фесика вважають, що мають в бізнесі Попова “свої долі”, але погоджуються, щоб Ігор “викупив їхні долі” оскільки їм не дуже цікаво займатися таким бізнесом.

Також в переписці Сааков стверджує, що “председатель Оболонской РДА – это квота Влада”. Тобто, Фесик займає посаду в Оболонський РДА завдяки Трубіцину та зобов’язаний враховувати його інтереси в своїй роботі.

Також Сааков пояснював, що необхідно домовлятися про оренду будівлі саме з Трубіциним, оскільки “Влад закрывает вопросы по Оболонской администрации, комиссии Киевсовета, инвестиционного агентства… и может выбивать бюджетные деньги под строительство бассейна, залов и т.д.”, натякаючи, що такі домовленості можливі у разі отримання чиновником “винагороди”.

В результаті цих переговорів Сааков і Трубіцин організували Попову зустріч з керівником Оболонської РДА Кирилом Фесиком, на якій питання щодо оренди приміщення могло вирішитися.

Коли Фесик ознайомився з проєктом Попова він висловив певне зацікавлення, але сказав, що для остаточного вирішення питання необхідно створити якісь “спеціальні умови”. Але згодомї Фесик поставив освітянину умову, за якої він може розраховувати на укладання договору про оренду. Як розповів нам Попов, його прямо запитали, “яку долю в цьому бізнесі” він готовий віддати.

Почувши таку пропозицію, Попов відповів, що коли хтось хоче мати долю в бізнесі, то може зайти в проєкт як один з інвесторів та вкласти власні кошти в реконструкцію об’єкту, що дасть можливість офіційно стати співвласником. Втім, такий варіант вочевидь Фесику аж ніяк не був цікавий. “Ну, тоді давай нам 100 тис. доларів за рішення про передачу в оренду, а потім ми хочемо отримувати 30% від прибутків цього бізнесу”, – переповів Попов остаточну пропозицію Фесика.