Викрито учасника хакерської групи, причетної до атак вірусом-вимагачем

Кіберполіцією було викрито та затримано учасника хакерської групи, причетної до атак вірусом-вимагачем DoppelPaymer та завдання європейським компаніям 40 млн євро збитків.

Учасника злочинного угруповання встановили, зайшли та затримали співробітники київського управління протидії кіберзлочинам спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, працівниками Офісу Генерального прокурора та у співпраці з правоохоронцями Німеччини, Нідерландів, Федерального бюро розслідувань та за підтримки Європолу.

39-річний громадянин України, який наразі мешкає у Німеччині, причетний до масштабних кібератак з використанням програми-вимагача DoppelPaymer. Атаки цим небеспечним «вірусом» стали можливими завдяки поширеному шкідливому програмному забезпеченню EMOTET.

Шкідливу програму DoppelPaymer злочинці  розповсюджували різними каналами, зокрема через фішингові та спам-розсилки з прикріпленими документами, що містили шкідливий код – JavaScript або VBScript. Потрапивши на комп’ютерну техніку, шкідлива програма криптувала дані, а за відновлення доступу зловмисники вимагали викуп.

Серед потерпілих — майже чотири десятки відомих європейських компаній, об’єктів критичної інфраструктури та промисловості. Загальна сума збитків сягає понад 40 мільйонів євро.

За місцем проживання фігуранта правоохоронці провели обшук. Вилучено техніку, яка використовувалася у протиправній діяльності. Також обшуки відбулися у двох квартирах, які належать зловмиснику, у Києві та Харкові.

Наразі німецькі правоохоронці встановлюють інших учасників угруповання. Слідчі дії тривають.