На Полтавщині кіберполіція викрила зловмисників, які привласнили мільйон гривень із рахунків, представляючись працівниками банків

Незаконну схему «провернули» двоє друзів з Полтавщини: вони телефонували громадянам, видаючи себе за представників банку, і переконували, що доступ до їх рахунків отримали шахраї та зараз крадуть гроші з рахунку. Аби зберегти гроші й заблокувати підозрілі операції, зловмисники випитували номер, CVV-код, PIN-код картки та термін дії.

Ці відомості шахраї «прив’язували» до платіжних систем і, використовуючи технологію NFC, знімали готівку у банкоматах. Для цього у потерпілих вони також запитували код-підтвердження.

За попередніми підрахунками, зловмисники ошукали близько 60 громадян, переважно старшого віку. Загальна сума збитків сягає мільйона гривень.

Зловмисникам оголосили підозру за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають. Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Викрили шахрайську схему у співпраці зі слідчим управлінням обласної поліції та спільно з працівниками служби безпеки ПриватБанку.