Для українських айтішників на озброєння: деталі нової схеми від кібершахраїв

До слова, рекет в ІТ індустрії це щось нове і навіть трохи дивне та, як виявилося, цілком реальне та прибуткове.

Мова, йдеться про шахрайську схему злочинного угрупування на чолі з вінничанкою Оленою Крикун. Вона разом зі своїми спільниками вирішила «покошмарити» айтішників, аби «збити» з них кілька мільйонів доларів та видумала схему.

Для українських айтішників на озброєння: деталі нової схеми від кібершахраїв

Спершу Крикун вчинила ще один злочин — здійснила несанкціонований доступ до серверів ДУ “Держгідрографія” та використавши їхні потужності розіслала дискредитаційні листи інвесторам та контрагентам відомої у Європі та США ІТ-фірми, що довгий час працює в Україні. Звичайно ж, такі “послуги” від шахраїв не безплатні. Шантажуючи українську ІТ-компанію та її директора оприлюдненням так званих “конфіденційних” даних, які нібито відомі пані Олені Крикун, її угрупування хотіло отримати 3 мільйони доларів США від ІТ-підприємців.

Крім того, як з‘ясували слідчі, Олена Крикун вступила у змову з кримінальними авторитетами з Албанії, які наразі проживають на території України, аби продовжити натиск на підприємців ще й силовим шляхом. Власне, погрози фізичної розправи вже надійшли на адресу керівництва ІТ-компанії.

Після чого, за справу взялись фахівці кіберполіції, Головне управління поліції у м.Києві вже відкрило низку кримінальних проваджень, зокрема, за фактом втручання у роботу інформаційних систем, примус та погрозу для невиконання умов укладених договорів, а також вимагання та погрозу вбивством.

Якщо суд визнає провину підозрюваних, то вони можуть отримати максимальне покарання — до 10 років в’язниці.