У Дніпропетровській обласній раді склалася коаліція з провладної партії та “уламків” забороненої партії “ОПЗЖ”. Про це йдеться у розслідуванні видання “Обозреватель” “Корупційний “шлюб з розрахунку” Миколи Лукашука та представників ПП “ОПЗЖ” в обласній раді: все полюбовно, розрахунок – з бюджету”.

Так, за інформацією журналістів які провели  розслідування, куратором більшості є голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. До 25 листопада 2022 року його правою рукою по всім питанням офіційно був скандальновідомий Геннадій Гуфман, голова другої за кількістю депутатів фракції та лідер Дніпропетровського обласного осередку “ОПЗЖ”.

“За день до цього під тиском обуреної громадськості “намісник” Медведчука на Дніпропетровщині написав заяву на звільнення з посади першого заступника голови облради. Обласні обранці відставку першого заступника ухвалили, але фактично комбінатор Геннадій Гуфман та його “депутати забороненої партії “ОПЗЖ”” продовжують давати Лукашуку голоси за потрібні та вигідні  рішення”, – зазначає автор матеріалу.

Як стверджується в розслідуванні, лише за минулий рік із бюджету Дніпропетровської області понад 700 мільйонів бюджетних гривень пішло на поповнення статутних фондів комунальних підприємств обласної ради. Значна частина цих засобів – вливання або у відверто марні структури, на кшталт концертних дирекцій та непрацюючих центрів підтримки малого бізнесу, ще більше – у старі-добрі “схеми” у сфері будівництва та ЖКГ. Особливе місце посідає КП “Дніпротеплоенерго”.

“Арифметика починає складатися, коли розібратися, як витрачають свої гроші “Дніпротеплоенерго” та його “дочки”, і стає зрозуміліше, чому бюджетні мільйони “вилітають у трубу”. Схоже, тут просто крадуть десятками мільйонів поки в державі війна.

Також, в розслідуванні стверджується, що лише скромна ДП “Васильківкатеплоенерго” роздає бюджетні підряди сумнівним фірмам-пустушкам які нічого не роблять, а гроші беруть. Як приклад наводиться цей тендер : майже півмільйона гривень за “випробування автоматики на котлах” вирушили на рахунок компанії “Укргазинжиніринг”. “Укргазинжиніринг” – фігурант кількох журналістських розслідувань як компанія, яка бере участь у картельних договірняках разом із фірмами-клонами (наприклад, прокурор м.Сум вимагав арешту майна компанії за розкрадання з бюджету на понад 100 млн грн у 2016-2019 рр. ). Тим часом “Укргазинжиніринг” отримав від дочірніх структур “Дніпротеплоенерго” майже 5 мільйонів бюджетних гривень лише цього року, стверджується в розслідуванні”, – зазначає автор.

Також у скандальному розслідуванні йдеться про сумнозвісне КП “Фармація”, яке раніше доволі часто фігурувало у скандалах із продажу ліків за завищеними цінами. Але є в цього КП нібито ще одна сфера діяльності – здача в оренду приміщень (як правило, у лікарнях та амбулаторіях) для аптек та аптечних пунктів.

“Тільки ось офіційна виручка від здачі майже 14 тисяч квадратних метрів цілком собі комерційно привабливих об’єктів – дуже скромна. А саме – всього близько 60 000 грн!. Ще раз вдумайтеся: чотирнадцять тисяч квадратних метрів у профільних медичних закладах приносять виручки менше ніж 4 грн за квадратний метр. Ми вважаємо, що  за такою ціною у підприємства має бути черга з орендарів навіть у такий непростий для держави час. Проте, переможець в аукціонах КП “Фармація” в більшості випадків – одна й та сама аптечна мережа: ТОВ “Лінда-Фарм”. Для вас дивно, а для влади Дніпра та правоохоронців нічого дивного, тому вони нічого не роблять, щоб зупинити тотальну корупцію.

Наприклад, аптечний кіоск у лікарні обласного підпорядкування та обласного ж значення, зі значним “людинопотоком”, на вулиці Космічній у Дніпрі, КП “Фармація” здає за ціною… 1500 гривень на місяць. І такі “непрямі ціни” – фактичних у всіх об’єктів. Якщо ж на аукціонах з’являються інші учасники, ТОВ “Лінда-Фарм” “збиває” контракт у судах за допомогою продажних суддів Дніпра. До речі, в судах Дніпра вже давно все налагоджено, бістро подають заяву, а судді за хабар в прискореному порядку розглядають справу та виносять правильне рішення, при цьому другі справи розглядаються десятиліттями. Також учаснику, що виграв, фізично перешкоджають зайняти приміщення, стверджують розслідувачі”, – зазначає автор.

Розслідувачі підсумовують, що 14-мільярдний бюджет Дніпропетровської області так і “вимивається” сотнями мільйонів поки в Україні війна: десь на сумнівних послугах, десь на втраченому прибутку, десь – на купівлі “золотих” бойлерів та на численних допорогових закупівлях, які із запровадженням воєнного стану стало проводити ще простіше.