Співробітники СБУ провели серію обшуків у керівника забороненої проросійської партії «Наші» Євгена Мураєва. У результаті слідчо-оперативних дій слідчими було вилучено готівку, в тому числі в російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку та мобільні телефони, а також інші матеріали які доказують вину.

СБУ провела обшуки у проросійського агента Євгена Мураєва  

Заходи відбувалися за місцями проживання лідера забороненої партії «Наші» та в офісах самого Мураєва і його рідні, а також у його найближчих соратників.

Усе це – в рамках кримінального провадження за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Наразі сам поплічник “руського миру” Євген Мураєв переховується від правосуддя за кордоном в Австрії.

Попри це співробітники СБУ ініціювали проведення незалежних експертиз висловлювань політика. Їхні висновки свідчать про наявність у цього діях ознак злочину, передбаченого ч.1 ст.111 КК України (державна зарада). А саме – в контексті заподіювати шкоду інформаційній безпеці України.

Також, за матеріалами слідчих СБУ, в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу «НАШ» неодноразово поширювались наративи російської інформаційної пропаганди. Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал були накладені штрафні санкції.

Наразі усі задокументовано, вилучено та  передано на експертизи.

За їхніми результатами будуть вживатися подальші процесуальні дії.

Заходи проводили слідчі Управління СБУ у м.Києві та Київській області за оперативного супроводу Департаменту захисту національної державності та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.