Служба безпеки України обшукала приміщення УПЦ (МП) на Буковині. Слідчі СБУ знайшли методички з москви, російське громадянство та посвідчення російських окупантів.

СБУ обшукала приміщення УПЦ (МП) на Буковині

Слідчі повідомляю, що в результаті слідчооперативних дій вони виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Також силовики викрили особисте листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують так названі «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну.

СБУ обшукала приміщення УПЦ (МП) на Буковині

Представники РПЦ ставили своїм вірянам та прихильникам завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обставин в Україні та ситуації на фронті. Зокрема, вимагали від священників УПЦ заперечувати збройну агресію рф в Україні, розповідати про нібито утиски «московської церкви» тощо.

Також, слідчі СБУ  знайшли та склади з великий партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримати окупантів.

Крім того, під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії слідчими було знайдено та задокументовано фотокопії посвідчень російських агентів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка «героя росії», підписана міністром оборони рф за «захоплення Криму» у 2014 році.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, тривають процесуальні дії.

Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ Чернівецької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.