Новозаводський районний суд міста Чернігова визнав колишнього співробітника поліції винним у перевищенні повноважень, незаконному проникненні до житла і приховуванні тяжкого злочину.

За вказані злочини співробітника поліції отримав умовний умовно! І таке можливо тілько в Україні.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 21 червня 2022 року.

17 квітня 2022 року близько 16 години троє працівників відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції ГУНП в Чернігівській області виїхали до приватного будинку за викликом. Раніше хтось….. подзвонив на лінію «102» та повідомив про можливі дії господаря, який проживав зі своєю матір’ю, будучи співвласниками цього домогосподарства.

По прибуттю інформація начебто не підтвердилась, але представники закону, поліцейські вирішили зайти в будинок проти волі власниці відштовхнувши його від дверей. Жінка неодноразово забороняла стражам порядку заходити до її хати. Правоохоронці не мали дозволу суду на обшук чи будь-яких інших підстав для проникнення у приватне житло, але вони поліція, представники закону. І тому, браві правоохоронці пригрозили господині застосувати вогнепальної зброї, якщо вона не відкриє двері. Один із працівників поліції вистрелив у повітря, а, зайшовши всередину, зробив постріл по зачинених міжкімнатних дверях. За цими дверима перебував чоловік. Куля потрапила потерпілому в живіт і після направлення до лікарні він помер.

У подальшому старший інспектор поліції узяв участь у приховуванні від правоохоронних органів гільз від патронів, які були відстріляні напарником. Автомат, з якого вбито людину, поліцейські переховали спочатку до гаражу, а потім до однієї з квартир. 21-22 квітня поточного року старший інспектор і його товариш розібрали автомат і викинули одну частину в річку “Десна” неподалік будинку № 150 по вулиці Шевченка в місті Чернігові, а іншу частину автомату викинули також в річку Десна неподалік готельного комплексу «RiverSide», по вулиці Шевченка, 103-а.

Також правоохоронець, лице закону, умисно не повідомив про злочин колеги в чергову частину управління поліції та компетентні правоохоронні органи, до підслідності яких належить розслідування такої категорії злочинів.

До суду надійшла угода про визнання винуватості за ч. 2 ст. 162, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 396 КК України.

Старший інспектор поліції під присягою, підтвердив усі обставини, і не заперечує вину. Йому призначено 4 роки позбавлення волі умовно — зі звільненням від відбуття покарання, якщо  протягом іспитового строку 1 рік 6 місяців він не вчинить нового злочину. Також засудженому забороняється наступні 2 роки обіймати посади в органах Національної поліції України.

Ось таке покарання можливо отримати в Україні на низку злочинів.