Відтепер, військові які непридатні до служби за станом здоров’я, зокрема, у разі поранення на передовій, мають звільнятися за наказом командирів військових частин з підстав висновку комісії ВЛК. Таку норму пропонують прописати депутати Верховної Ради України в законі «Про військовий обов’язок і військову службу» законопроект №7556.

Наразі таке право за командирами військових частин у законі не застережено. Натомість ст.26 закону містить як підставу звільнення військовослужбовців за станом здоров’я, лише висновок (постанову) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби, змішуючи цей юридичний факт з виключенням з військового обліку. Хоча постановка на військовий облік та виключення з військового обліку відповідно до стст.33—37 закону не належить до повноважень командирів.

Законопроєкт №7556 також визначає право командира в/ч звільняти зі служби військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час воєнного стану та мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб з числа резервістів в особливий період, за контрактом або кадрову військову службу на підставі висновку ВЛК.

Нагадаємо читачам, що ВЛК здійснюють відповідну експертизу на основі Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402.