Отримати матеріальну допомогу можна лише за однією з програм:

🔹МКЧХ

Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України розпочали програму фінансової підтримки постраждалого населення.

Фінансова допомога становить 2500 грн на особу. Особа не повинна звертатися з окремими заявами – виплати нараховуватимуться разом з державною допомогою.

Пріоритет надається особам, переміщеним з громад, які постраждали від бойових дій.

🔸Програма від ЮНІСЕФ “Спільно”

Програма від ЮНІСЕФ “Спільно” передбачає, що сім’ї (незалежно від наявності реєстрації як ВПО) можуть отримати грошову підтримку в розмірі 2200 грн на особу (але не більше 5 осіб в сім’ї), якщо вони:

— мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років;
— мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

Прийомні батьки/батьки вихователі також можуть подавати заявку на отримання допомоги.

Для отримання коштів необхідно зареєструватися на сайті register.unicef.org. Про остаточне рішення повідомляють в СМС. Якщо рішення буде позитивним, виплата надійде протягом 4 тижнів з моменту подання заявки

🔹Агентства ООН у справах біженців

Агентство ООН у справах біженців надає тримісячну грошову допомогу в розмірі 2200 грн для осіб, які перемістилися на територію Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської областей та зареєстровані як ВПО.

Виплати здійснюються через відділення “Укрпошти”.

🔸Всесвітня продовольча програма ООН

Всесвітня продовольча програма ООН надає грошову допомогу для переселенців, які тимчасово проживають у Рівненській та Вінницькій областях.

Розмір допомоги становить 2220 грн на одну особу, а максимальний обсяг допомоги на одну сім’ю становить 6600 грн (в кількості 3-х осіб у домогосподарстві).

Грошова допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН на території Рівненської та Вінницької областей нараховується автоматично усім громадянам, які:

— зареєстровані як ВПО;
— подали документи на отримання допомоги на проживання ВПО.

Звертатися за отриманням допомоги від ООН до будь-якого виконавчого органу особисто не потрібно. Виплати здійснюються через будь-який банк, що підтримує платіжну систему Western Union.

🔹Міжнародна організація з міграції (МОМ)

Міжнародна організація з міграції (MOM) запустила багатоцільову програму грошової допомоги, яка полягає у наданні внутрішньо переміщеним особам грошової виплати в розмірі 2200 грн на особу. Наразі проєкт реалізується лише на Закарпатті та Вінниччині. Згодом планують розширити також на Чернівецьку, Івано-Франківську та Львівську області.

Для отримання допомоги людина має зареєструватися як ВПО в органах соціального захисту населення територіальної громади чи ЦНАП.

Пріоритет надається: вагітним жінкам, самотнім батькам, які виховують дітей, сім’ям з двома дітьми і більше, домогосподарствам. де є люди з інвалідністю, людям похилого віку (65+ років).

Кошти можна буде отримати у віділенні “Укрпошти”, вони повинні надійти туди протягом двох тижнів після заповнення даних.

🔸Норвезька рада у справах біженців (NRC)

Норвезька рада у справах біженців (NRC) впроваджує проєкт з багатоцільової грошової допомоги для ВПО.

Реєстрація проходить лише за допомогою чат-боту у WhatsApp. Для цього вам потрібно:

— завантажити месенджер WhatsApp на свій смартфон;
— додати до ваших контактів номер 0 800 609 844;
— відправити на нього повідомлення з текстом NRC.