Отметим, что с 1 октября 2022 года заработает процедура взятия женщин на воинский учет и прошедшим эту процедуру по закону может быть запрещено покидать страну в период действия военного положения.

🔺Воєнний стан не змінив наказ Міністерства оборони, який набув чинності 17 грудня 2021 року та розширив перелік професій для жінок, які повинні стати на військовий облік.

❗️❗️Військовий облік для жінок стартує від 1 жовтня 2022 року.

🔺В умовах воєнного стану можна не чекати до жовтня, а стати на облік зараз.

🔺Це жінки молодші 60 років, які не мають протипоказань через здоров’я та професія чи фах яких є у наказі Міноборони.

🔺Жінок, які перебувають на військовому обліку, можуть призвати на військову службу, залучити до виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час, в окремих випадках жінку можуть мобілізувати за найбільш дефіцитними військовими фахами до збройних сил чи інших складових сил оборони.

❗️❗️Сьогодні потреби в загальній мобілізації жінок немає

🔺Жінки, які мають неповнолітніх дітей (до 18 років), можуть бути призвані на військову службу лише за їхньої згоди та за місцем проживання.

🔺Військовозобов’язані жінки під час воєнного стану не можуть виїхати за межі України крім тих, хто не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

🔺До кінця 2022 року для керівників підприємств та самих жінок, які повинні стати на облік, адміністративної відповідальності не передбачено
🔺Після кінцевого терміну взяття на облік жінок, яким це необхідно зробити, керівники підприємств будуть оштрафовані в розмірі від 5500 до 8500 грн.
🔺За порушення військовозобов’язаними правил військового обліку – штраф від 510 до 850 гривень, за повторне порушення протягом року – від 850 до 1 700 гривень.
🔺А за ухилення військовозобов’язаної від військового обліку після попередження, зробленого керівником територіального центру – штраф від 5 100 до 8 500 гривень або виправні роботи до 1 року.