Зеленский поговорил с премьером Италии

Президент України Володимир Зеленський детально роз’яснив справжні наміри РФ щодо вимог проведення президентських виборів в Україні та окреслив потенційні загрози такого кроку в умовах воєнного стану.

За словами глави держави, вимоги РФ щодо проведення виборів пов’язані з їхнім бажанням повернути Україну до старої моделі відносин, де наша держава перебувала протягом 30 років. “Для них зрозуміло, коли вони можуть керувати інституційно Україною, не давати їй розвиватися, не йти в Європейський Союз“, – наголосив президент.

Це для них формат, в якому Україна була 30 років. Для них зрозуміло, коли вони можуть керувати інституційно Україною, не давати їй розвиватися, не йти в Європейський Союз наприклад. І мати такі міцні економічні відносини з Росією, щоб Україна була, як казали раніше, “сирьєвий придаток Росії”. Тобто, увібрати звідси надра й користуватись. Хороше сільське господарство, дуже хороші, якісні продукти: ну, давайте їх їсти – але не Україна їх продає, ми будемо все це контролювати і продавати. А ми батраки – такі, які повинні працювати на Росію“, – зазначив Зеленський.

Зеленський підкреслив, що стратегія Росії завжди полягала в перетворенні України на сировинний придаток. “Хороше сільське господарство, дуже хороші, якісні продукти: ну, давайте їх їсти – але не Україна їх продає, ми будемо все це контролювати й продавати. А ми батраки – такі, які повинні працювати на Росію“, – пояснив він.

Президент окреслив кілька ключових проблем, пов’язаних із проведенням виборів в умовах воєнного стану:

  1. Загроза боєздатності армії: “Якщо ми призупинимо воєнний стан, ми втратимо армію… Питання боєздатності й духу ти втрачаєш. І законодавчо ти не можеш тримати таку армію”.
  2. Проблема голосування військових: “Без них голосувати нечесно. Вони захищають твою демократію. Але про яку демократію ми говоримо, якщо ті, хто її захищають, не можуть голосувати?”
  3. Питання українців за кордоном: “Що робити з мільйонами людей, які за кордоном? Це побудувати інфраструктуру – там 8 мільйонів людей. Як голосувати без них?”
  4. Ризики на окупованих територіях: “Як можуть люди на тимчасово окупованих територіях, які контролюють росіяни, – як вони можуть справедливо голосувати? Буде приблизно той самий референдум, який був у Криму. Тобто референдум під дулом зброї”.

Президент підкреслив, що стратегія РФ завжди базувалася на знищенні української ідентичності: “Українську культуру знищували, мову тощо. Зрозуміло чому – щоб ми були частиною російського бачення майбутнього, російської економіки, російських збройних сил. Тому їм потрібен ляльковий президент“.

За словами Зеленського, кінцева мета Росії – “повна дестабілізація в Україні”. Саме тому він закликав бути “дуже обережним із цим питанням“.

Ситуація вимагає виваженого підходу та врахування всіх можливих ризиків, оскільки питання виборів під час війни стосується не лише демократичних процедур, але й національної безпеки України.