Протягом останніх 10 років Premiere Lignes розслідувала діяльність Джуліана Ассанжа та його вебсайту WikiLeaks. У своєму першому фільмі 2011 року вони взяли інтерв’ю у Ассанжа та його команди та представили цих нових активістів прозорості, які прагнуть зруйнувати відносини громадян з інформацією. У 2013 році вони знову зустрілися з Джуліаном Ассанжем, взявши у нього інтерв’ю в посольстві Еквадору в Лондоні, де він описав суспільство, скам’янілі авторитарними надмірностями, яким він відчував себе зобов’язаним протистояти. У той час Ассанж поняття не мав, що він має провести сім років у чотирьох стінах під наглядом камер спостереження.

Сьогодні Джуліан Ассанж та WikiLeaks переживають поворотний момент у своїй історії. Для своїх недоброзичливців Ассанж — шпигун і зрадник, який заслуговує на свою долю. Для його прихильників запит про екстрадицію є серйозним та безпрецедентним посяганням на свободу інформації, захищену Першою поправкою до Конституції США. Хто сказав, що The Guardian, Der Spiegel чи Le Monde не можуть бути притягнуті до відповідальності за співпрацю з WikiLeaks? Режисери: Ніколя Весковаччі, Люк Херманн, Пол Морейра

Протягом останнього десятиліття WikiLeaks був під постійним тиском уряду США. Але сайт продовжував публікувати компрометуючі документи, що висвітлюють та формують наш світ. У 2016 році його втручання у вибори у США відіграло вирішальну роль в обранні Дональда Трампа. У 2017 році воно спробувало аналогічним чином вплинути на вибори у Франції.

Упродовж усіх цих років команда Première Lignes продовжувала розслідування, регулярно знімаючи нові інтерв’ю. Вони зустрілися з батьком Джуліана Ассанжа, який регулярно ходить до в’язниці Белмарш під Лондоном, де його син. Вони також поговорили з його адвокатами, які засудили довільне затримання Ассанжа.

Сьогодні Джуліан Ассанж та WikiLeaks переживають поворотний момент у своїй історії. Для своїх недоброзичливців Ассанж — шпигун і зрадник, який заслуговує на свою долю. Для його прихильників запит про екстрадицію є серйозним та безпрецедентним посяганням на свободу інформації, захищену Першою поправкою до Конституції США. Хто сказав, що The Guardian, Der Spiegel чи Le Monde не можуть бути притягнуті до відповідальності за співпрацю з WikiLeaks?

Режисери:Ніколя Весковаччі, Люк Херманн, Пол Морейра