рф  в односторонньому порядку зрушити кордон з Литвою і Фінляндією в Балтійському морі

російський агресор прийняв рішення  в односторонньому порядку зрушити кордон з Литвою і Фінляндією в Балтійському морі — проект постанови уряду на порталі правових актів, повідомляє Moscow Times.

Згідно з документом, який підготувало Міноборони рф, росія має намір оголосити своїми внутрішніми морськими водами частину акваторії на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійськ і Зеленоградськ у Калінінградській області.

рф  в односторонньому порядку зрушити кордон з Литвою і Фінляндією в Балтійському морі
Для цього буде змінено географічні координати точок, що визначають положення вихідних ліній, від яких відміряють ширину територіального моря рф.

Действующие географические координаты, установленные постановлением Совмина СССР от 1985 года, не в полной мере соответствуют современной географической обстановке.
Точки были зафиксированы по морским навигационным картам мелкого масштаба, которые, в свою очередь, основаны на работах середины XX века, а это не позволяет определить внешнюю границу внутренних морских вод рф.
В результате изменений будет установлена отсутствовавшая ранее система прямых исходных линий на южной части российских островов в восточной части Финского залива, а также в районе г. Балтийск и г. Зеленоградск, позволяющая использовать соответствующие акваторию, как внутренние морские воды рф; изменится прохождение Государственной границы россии на море в связи с изменением положения внешней границы территориального моря“, — йдеться в документі.

Постанову Радміну СРСР 40-річної давності, що регулює кордони на Балтиці, Міноборони пропонує частково “визнати не чинною“.

Документ про перегляд кордону, який поки що офіційно не коментували МЗС Фінляндії та Литви, було опубліковано практично одночасно з початком навчань із застосування тактичної ядерної зброї.