Служба безпеки України продовжує викорінювати масштабну корупцію у військкоматах та військово-лікарських комісіях нашої держави.

У результаті спеціальних оперативних заходів у Києві, Одесі та Харківській області було викрито та затримано 4-х військових чиновників, які «допомагали» ухилянтам за гроші уникнути призову і втекти за кордон.

Як повідомляють слідчі, військові чиновники створивши кримінальне угрупування в погонах пропонували військовозобов’язаним чоловікам та хлопцям ухилитися від мобілізації на підставі фіктивних документів про непридатність до військової служби за станом здоров’я.

СБУ затримала ще 4-х військкоматівців та очільників військових медкомісій, які збагачувались на ухилянтах 

Вартість таких «послуг» чиновники оцінили в $10 тис. США з однієї особи. Але, це не все, сума залежала від строків «вирішення питань» та фінансових можливостей «клієнтів».

🔹 Так, у Києві:
затримано начальника районного військкомату та голову однієї із столичних військово-лікарських комісій, які продавали фальшиві меддовідки про наявність важких діагнозів.

Придбані підробки ухилянти використовували для уникнення від призову і подальшого виїзду за межі України.

🔹 На Харківщині:
затримано керівника районного військкомату, який «заробив» на потенційних призовниках більше ніж 11 млн грн.

До незаконної діяльності він залучив трьох посадовців місцевої лікарні.

За хабарі вони «знаходили» у військовозобов’язаних «проблеми зі здоров’ям», які ставали формальною підставою для зняття з військового обліку.

🔹 В Одесі:
кіберфахівці СБУ ліквідували корупційну схему, до організації якої причетний секретар місцевої військово-лікарської комісії.

Разом зі столичною адвокаткою і двома спільниками вони налагодили масштабний збут фальсифікованих документів про непридатність до військової служби.

Своїх клієнтів вони підшукували по всій території України, а потім ставили їх на облік до одеського військкомату, щоб «списати» з військової служби.

Наразі секретаря цієї військово-лікарської комісії та її спільників затримано «на гарячому». Їм уже оголошено про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

Зловмисники затримані, дають покази, їм загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.