У Києві СБУ затримала колаборанта, який під прапором Червоного Хреста

Служба безпеки викрила та затримала у Києві ворожого поплічника, який перебував у розшуку за добровільну співпрацю з російськими окупантами на тимчасово захопленій частині сходу України.

У Києві СБУ затримала колаборанта, який під прапором Червоного Хреста

Зловмисником виявився колишній керівник сектору створеного загарбниками «управління пенсійного фонду лнр у Новопсковському районі», який після скоєних злочинів скрився від правосуддя.

У Києві СБУ затримала колаборанта, який під прапором Червоного Хреста

У ході оперативних дій українська спецслужба встановила, що зловмисник таємно прибув до Києва, де намагався «легалізуватись» під виглядом волонтера місцевого представництва «Товариства Червоного Хреста України».

Під час «працевлаштування» до гуманітарної установи колаборант видавав себе за переселенця з Луганщини та приховав факти своєї співпраці з російськими окупантами.

Як повидаляє слідство, він надалі планував втекти від правосуддя за кордон під виглядом учасника міжнародного волонтерського руху.

За даними слідства, фігурантом є мешканець Луганщини, який на початку повномасштабного вторгнення підтримав російських загарбників і запропонував їм свою допомогу у війні проти України.

За це його призначили до складу місцевої окупаційної адміністрації.

Перебуваючи на «посаді», він виконував вказівки москви щодо поширення кремлівського режиму на території регіону.

Наразі слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу (колабораційна діяльність).

Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

З