Правоохоронцями на Київщині викрито та  затримано керівника благодійного фонду, який за 7,5 тис доларів США переправляв військовозобов’язаних чоловіків за кордон.

За даними слідства, мешканець Київщини під час дії воєнного стану в Україні розробив та запустив в дію схему переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон. Для цього він офіційно створив свій благодійний фонд, орендував приміщення та вів волонтерську діяльність. Під дахом благодійного фонду  підозрюваний керівник зустрічався з охочими скористатися його незаконними послугами, які він сам оцінював від 6 до 7,5 тис доларів США.

На Київщині керівник благодійного фонду переправляв військовозобов’язаних за кордон

За таку суму керівник фонду обіцяв військовозобов’язаним чоловікам організувати виїзд за кордон за підробленими довідками волонтера з внесенням відповідних відомостей до системи «Шлях».

Під час обшуків за місцями проживання та діяльності керівника фонду вилучено грошові кошти, мобільні телефони, комп’ютерну техніку з даними про громадян, які до нього зверталися, а також документацію з їхніми анкетними даними.

На Київщині керівник благодійного фонду переправляв військовозобов’язаних за кордон

Наразі підозрюваному за рішенням суду обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.