Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань провели спільну спецоперацію по затриманню колишнього очільника регіонального управління СБУ Олега Кулинича.

Наразі йому готується повідомлення про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
▪️ ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
▪️ ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114 (пособництво у передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю).

Під час розслідування кримінального провадження слідчими було виявлено дані, які можуть свідчити про співпрацю фігуранта з представниками спецслужб російської федерації. Інформація потребує ретельної перевірки у процесуальний спосіб згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу України у ході досудового розслідування. Процесуальне керівництво по даній справі здійснює Офіс Генерального прокурора.

Окремо наголошуємо: протидія спецслужбам РФ та їх спробам розширити агентурну мережу в українських органах державної влади є одним із головних напрямків діяльності СБУ.

Фігурантами таких справ є і співробітники СБУ, що свідчить про тенденцію до самоочищення Служби. Викриваючи такі ситуації, а не приховуючи їх, ми впроваджуємо курс на побудову сучасної та дієвої спецслужби, що здатна протидіяти сильному ворогу, який наносить шкоду державній безпеці України.

В СБУ працюють тисячі чесних і професійних патріотів, багато з яких зараз захищають Україну на фронті зі зброєю в руках. Ми продовжуємо курс на очищення Служби: зрадникам не місце в СБУ.