Київ, 12 травня 2026 року. Служба безпеки України викрила дві масштабні корупційні схеми з незаконного бронювання військовозобов’язаних у столиці. В одній з них фігурує керівниця критично важливого підприємства Києва, яка за півтора року заробила понад 50 мільйонів гривень на «послугах» з ухилення від мобілізації.
За даними СБУ, очільниця підприємства влаштувала на роботу більше ніж 1000 чоловіків призовного віку. Після оформлення їх одразу бронювали як працівників критичної інфраструктури. За таку «посаду» нові співробітники щомісяця віддавали керівниці 10% від своєї заробітної плати.


Загальна сума незаконно отриманих коштів за майже 1,5 роки, за попередніми даними, перевищила 50 мільйонів гривень.
СБУ зазначає, що це лише одна з двох викритих схем. Другу схему наразі детально не розголошують, проте відомо, що обидві були масштабними та діяли в Києві.
Наразі тривають слідчі дії: проводяться обшуки, вилучається документація та кошти. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру керівниці підприємства та іншим причетним особам. Ймовірно, їм інкримінуватимуть зловживання службовим становищем, незаконне збагачення та сприяння ухиленню від мобілізації.


СБУ закликаає громадян повідомляти про подібні факти корупції у сфері бронювання. Інформацію приймають через гарячу лінію відомства та в офіційних Telegram-каналах.
Редакція слідкуватиме за розвитком подій і публікуватиме оновлення одразу після надходження нової офіційної інформації від СБУ.
Поширення цієї інформації може допомогти іншим військовозобов’язаним, які стали жертвами подібних схем.
