СБУ спільно з ФБР та партнерами з ЄС викрила міжнародну мережу хакерів
СБУ спільно з ФБР та партнерами з ЄС викрила та затримала міжнародну мережу хакерів, які розробляли шкідливі віруси-вимагачі для атак на американські та європейські компанії.
Служба безпеки та ФБР повідомляють, що вони спільно з правоохоронними органами Великої Британії та ЄС провели масштабну спецоперацію у 8 країнах Європи.
СБУ спільно з ФБР та партнерами з ЄС викрила міжнародну мережу хакерів
У результаті спільних дій було викрито та затримано більше 30 учасників транснаціональних хакерських угруповань, які займалися розробкою та розповсюдженням зловмисного програмного забезпечення, зокрема, «Pikabot», «System BC», «Bumblebee», «Smokeloader» та «IcedID».
За матеріалами міжнародного розслідування, зловмисники з міжнародної мережі хакерського угрупування «зламували» мережі відомих компаній, а потім продавали доступ до цих мереж іншим хакерам. Серед них і російські угруповання «BlackBasta», «Revil» та «Conti».
https://www.facebook.com/photo?fbid=798307635772602&set=pcb.798310979105601
Як повідомляє СБУ та ФБР, наявність доступу до мереж дозволяла хакерам викрадати у відомих компаній таємну інформацію, а потім вимагати гроші за її нерозголошення.
За матеріалами кримінальної справи, для отримання таємних відомостей зловмисники проникали в електронні мережі корпорацій за допомогою спеціально створених шпигунських програм та фішингових інтернет-розсилок.
СБУ спільно з ФБР та партнерами з ЄС викрила міжнародну мережу хакерів 8
Під час масштабних обшуків на Київщині та Запоріжжі, за місцем проживання одного з організаторів угруповання, виявлено мобільні телефони та комп’ютерну техніку, а також серверне обладнання з доказами злочинних дій.
СБУ спільно з ФБР та партнерами з ЄС викрила міжнародну мережу хакерів 8
Паралельно у 8 країнах Євросоюзу та Північної Америки правоохоронці вилучили понад 90 серверів та заблокували понад 1000 доменів, які використовували хакери.
Наразі тривають комплексні заходи Служби безпеки України та її західних партнерів для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до кіберзлочинів.